Норми Закону передбачають:
- підтримку розвитку розподіленої енергетики, яка є безпечнішою в умовах війни;
- спрощення процесу підключення нових генеруючих потужностей, зокрема відновлювальних джерел енергії;
- збільшення прозорості процедур та передбачуваності проєктів, що сприятиме залученню інвестицій в енергетичний сектор України та інші ініціативи;
- очищення енергетичного ринку від боргів, що також сприятиме інвестиційній привабливості енергетичного сектору країни.
Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунального господарства Андрій Герус підкреслив: «Ухвалений законопроєкт № 9381 є дуже важливим для енергетики України — він створює нові можливості для забезпечення енергетичної стійкості через розвиток розподіленої генерації, стимулює інвестиції у нові генеруючі потужності завдяки підвищенню прозорості мережевих операторів, запровадженню механізмів бронювання потужності та інших прогресивних новацій. Законопроєкт увібрав у себе як напрацьовані Комітетом норми щодо розвитку розподіленої генерації, так і норми, що сприяють вирішенню боргових проблем на ринку електроенергії. Водночас успіх цього документа залежатиме і від того, наскільки чітко він буде виконуватися державними і приватними учасниками ринку, а також державними органами. Парламент уважно стежитиме за практичною реалізацією закону після набрання ним чинності».
Андрій Герус висловив слова подяки міжнародним партнерам, зокрема ПРООН в Україні, за експертну підтримку, завдяки якій закон став більш ефективним, стійким і орієнтованим на довгострокові результати.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.