Це був фінальний етап проєкту, де команди з Київщини, Харківщини, Чернігівщини та Житомирщини презентували свої унікальні розробки, над якими працювали протягом останніх трьох місяців.

Осередки на кшталт Ko_Laba є важливим інструментом для розвитку позашкільної освіти. Вони не лише розкривають творчий потенціал дітей, а й допомагають їм здобувати навички, що стануть основою для майбутніх професійних досягнень.

Автоматичний пристрій для вирощування мікрогріну, система оповіщення про повітряну тривогу, якою зможуть користуватися навіть люди з вадами слуху, бренд одягу територіального значення – це лише четверта частина від переліку розробок юних інженерів. До прикладу, команди з Чернігова презентували інноваційний автоматизований мікропарник та ергономічний пристрій, який дозволить людині з ампутацією верхніх кінцівок утримувати ручку чи олівець ротом та ефективно його використовувати для письма чи малювання. Меняни, зокрема, представили невидиму поличку для книг та унікальні еко-сумки із переробленого старого одягу. Команди із Бобровиці презентували індивідуальну систему повідомлення про повітряну тривогу, яка працює автономно.

Ko_Laba – це перший в Україні молодіжний ESTEAM простір, який створений освітньою фундацією GoGlobal за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Це місце, де молодь може надихатись, навчатись та прототипувати свої ідеї на необхідному для цього обладнанні. Також у просторах є VR-окуляри, настільні ігри та книги, які допоможуть дізнатись більше про підприємництво, науку, технології, інженерію, мистецтво та математику.

На  сьогодні працюють 12 таких осередків у Київській, Житомирській, Чернігівській та Харківській областях.

За матеріалами Чернігівської ОВА.