Йому належить велика історична місія відкриття світу України музичної, мистецької, України як держави з величезними культурними традиціями і творчим потенціалом.
Постать Івана Карабиця – особлива в українській культурі, його ім'я ще за життя було добре відоме не лише на Батьківщині, а й далеко за її межами.
Особистість Івана Карабиця формувалася в той яскравий період духовного злету української нації, радикального жанрового і стильового оновлення, розриву набридлих пут соцреалізму, який сьогодні називають епохою шістдесятництва.
Для багатьох ім’я Івана Федоровича асоціюється насамперед з Міжнародним музичним фестивалем «Київ Мюзик Фест», автором ідеї і постійним директором та художнім керівником якого був композитор від 1990 року і до останніх днів свого життя.
Другим дітищем І. Карабиця став Міжнародний благодійний фонд пам’яті В. Горовиця, одним із засновників якого композитор став у 1995 році, та Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті В. Горовиця, беззмінним головою журі якого також був Іван Федорович.
Іван Карабиць був одним із перших українських авторів, який виступив у знаменитому залі – Карнегі-голі.
Композитор надзвичайно любив свою Донеччину, де народився та виріс, зробив перші кроки на творчій ниві. Любов до землі, біль за її рани і водночас гордість за неї проросли в його «Київських фресках», «П'яти піснях про Україну», поеторії «Плач Катерини», «Піснях Явдохи Зуїхи», ораторії «Земля моя на ім'я Донбас», Концерті для оркестру № 3 «Плач» та у багатьох інших творах великих і малих форм.
Його музика була і залишається відображенням душі українського народу. Творчість Карабиця доводить, що Донеччина – це не лише промисловий регіон, а й земля, багата на таланти, які змінюють світ.
За матеріалами Донецької ОВА.