Члени Комітету з питань інтеграції України до ЄС зустрілися з тимчасовим повіреним у справах Польщі в Україні Пьотром Лукасевичем. У зустрічі з українського боку також узяли участь заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук та голова підкомітету з питань адаптації законодавства України до положень права ЄС Комітету з питань економічного розвитку Богдан Кицак.
Учасники обговорили ситуацію в Україні, безпекові виклики в Європі та світі, а також спільні дії України та Польщі у протистоянні цим викликам в контексті головування Польщі в Раді ЄС. Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала Польщі за тривалу, дружню підтримку. Вона зазначила, що попереду ще багато роботи. Зокрема, варто працювати над продовженням санкційного, економічного тиску проти країни-агресорки росії.
Іванна Климпуш-Цинцадзе сподівається, що ЄС ухвалить невдовзі новий, уже 16-й, пакет санкцій проти рф. Щодо європейської інтеграції вона зауважила, що Україна працює над тим, щоби під час головування Польщі в ЄС відкрити перемовини за кластером «Основи». Також активна робота іде над шостим кластером, який стосується зовнішньої політики та безпеки. Переговори за ним Україна теж сподівається відкрити цього року.
Пьотр Лукасевич зазначив, що Україна захищає не тільки свою незалежність, а й цінності Європи. Він нагадав, що безпека є ключовим пріоритетом головування Польщі в ЄС. «Ми намагатимемося тримати Україну так високо на порядку денному, як це тільки можливо», — сказав тимчасовий повірений у справах Польщі в Україні.
Перший заступник голови Комітету з питань інтеграції України до ЄС Вадим Галайчук подякував Пьотру Лукасевичу за те, що він поділився пріоритетами польського головування в ЄС. Він зазначив, що буквально нещодавно Комітет з питань інтеграції України до ЄС провів онлайн-зустріч із польськими парламентарями також щодо пріоритетів головування Польщі в Раді Європейського Союзу та переговорного процесу України з ЄС. Польське головування запланувало дуже динамічний графік роботи. «З нетерпінням очікуємо на активну взаємодію і на парламентському треку», — сказав Вадим Галайчук.
Секретар Комітету Валентин Наливайченко закликав не забувати про національні інститути пам’яті обох країн і підтримувати їх. Він переконаний, що Україна та Польща мають спільно розслідувати злочини КДБ проти наших держав. Також Валентин Наливайченко закликав разом працювати над зміцненням кібербезпеки.
Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе зауважила, що співпраця між істориками є важливою, але водночас не варто політизувати історичний спадок. «Бо це не на користь нашим ключовим національним інтересам», — зауважила голова Комітету.
Вона також ще раз нагадала, що стійкий та тривалий мир у Європі неможливий без членства України в НАТО.
«І на цьому ми також маємо зосередити свої зусилля. Ми вдячні Польщі за те, що вона є адвокатом членства України в Альянсі. Сподіваємось, ви не втратите енергії та мотивації у цьому напрямі», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Вона порушила ще одне важливе економічне питання. Під час головування Польщі в Раді ЄС буде дискусія щодо продовження торговельних преференцій з боку ЄС для України. Іванна Климпуш-Цинцадзе закликала Польщу з особливою пильністю поставитись до цього питання і сприймати це як win-win для обох сторін, особливо зважаючи на безпекову ситуацію в Україні.
«У нас повний набір питань для обговорення і спільної роботи. Маючи взаємне бажання, ми можемо з ними впоратись. Переконана, це в наших спільних інтересах», — підсумувала голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.