У фільмі розповідається про українське культурне відродження, жорстко придушене радянськими репресіями. Перегляд фільму було організовано Комітетом з питань інтеграції України до ЄС, на прохання авторів стрічки.
Фільм висвітлює одну з найважливіших, але маловідомих у світі сторінок української історії — про харківський Будинок «Слово» та долю покоління митців, відомих як «Розстріляне Відродження». Він допомагає зрозуміти витоки сучасної агресії росії, яка продовжує знищувати українську національну ідентичність шляхом культурного геноциду.
Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала творцям фільму за те, що доносять до українців і до світу, якою є суть росії, що собою являє ця імперія, якими засобами й методами вона користується і яку загрозу несе.
«На жаль, це завдання — роз’яснення і повідомлення про це — все ще залишається перед нами. На жаль, світ, який трохи прокинувся у 2022 році, зараз має спокусу звикнути до цієї страшної війни, нехтувати тими реальними причинами і тією ненавистю та бажанням знищити українців, якими керуються росіяни, а не сам лише путін», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Вона зауважила, що такі фільми, як «Будинок «Слово». Нескінчений роман», мали б одержувати більшу підтримку держави.
«Ми би хотіли, щоби держава звернула увагу на це. Щоби продукт такої якості і глибини максимально був підтриманий державними інституціями. Щоби не на «марафони» витрачалися державні кошти, яких і так дуже обмаль, а на те, щоби допомагати світові зрозуміти — звідки походить ця сьогоднішня російська агресія, яка насправді триває століттями проти українського народу і проти будь-яких проявів української державності», — сказала голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС.
Кінокомпанія «Fresh Production Group» також наразі завершує створення англомовної версії документального фільму «Будинок «Слово», що дозволить іноземній аудиторії ознайомитися з подіями початку XX століття в Україні.
«Ми хочемо розповісти про українське культурне відродження, яке було жорстоко зупинене радянськими репресіями і показати, що ті злочини, які здійснює російська федерація в Україні сьогодні, є лише одним з багатьох епізодів геноциду українського народу», — йдеться у зверненні авторів фільму до Комітету з питань інтеграції України до ЄС. Вони переконані, що документальна стрічка допоможе західному суспільству краще зрозуміти витоки сучасної агресії росії, яка повторює методи знищення національної ідентичності та свободи. Також допоможе зрозуміти, чому сучасна боротьба України є боротьбою за свободу, демократію та безпеку не лише України, а й усієї Європи.
Безплатні публічні покази документального фільму «Будинок «Слово» з англійським дубляжем заплановано в університетах країн ЄС, Великої Британії, США, Канади та інших.
А в Києві прем’єра англомовної версії документального фільму «Будинок «Слово» планується на середину лютого 2025 року.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.