Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко взяв участь у конференції «Шляхи до прогресу: Діалоги Німеччина — Україна про верховенство права для вступу до ЄС».
Захід відбувся 17 січня у межах проєкту «Зміцнення адаптації України до ЄС у сфері верховенства права» в м. Берлін (Федеративна Республіка Німеччина).
Конференція зібрала ключових стейкхолдерів, аби обговорити, як Україна просуває верховенство права та захищає фундаментальні цінності в умовах воєнного стану. Особливу увагу було приділено підтримці з боку Німеччини та інших партнерів з Європейського Союзу. Серед ключових тем — захист демократичних процесів в Україні та шляхи ефективнішої підтримки на шляху до європейської інтеграції.
«Ми зараз насправді проживаємо важливий етап на євроінтеграційному шляху. Коли більшість процесів відбувається вже не на зовнішньому дипломатичному рівні, а внутрішньому — перебудова країни, наближення національного законодавства до європейського», — сказав Перший віцеспікер Олександр Корнієнко.
Коментуючи роль Верховної Ради України в переговорах щодо набуття повноправного членства України в Європейському Союзі, Перший заступник Голови українського Парламенту зазначив: вперше за останні хвилі розширення Євросоюзу Верховна Рада демонструє високий рівень залученості. «Я маю честь бути у складі делегації для участі у переговорах з ЄС щодо укладення Угоди про наш вступ. Водночас понад 150 депутатів перебувають у робочих переговорних групах. Це дозволить ефективніше реагувати на виклики, набагато швидше адаптувати рішення, а також проводити комунікацію із суспільством про те, що означатиме статус членів ЄС для кожного громадянина — які будуть зміни, можливості, права та обов’язки», — зазначив Олександр Корнієнко, додавши, що особисто проводить роз’яснювальну роботу, зокрема, під час зустрічей із молоддю, студентами та представниками громад.
Водночас рух України до ЄС є двостороннім процесом, що передбачає зміни й трансформації не лише для України, а й для самого Євросоюзу. Перший віцеспікер акцентував на важливості пошуку рішень, які принесуть користь від розширення усім мешканцям ЄС, незалежно від країни проживання. За словами Олександра Корнієнка, Україна має унікальний досвід і готова ділитися ним, зокрема досягненнями у сферах логістики, диджиталізації та фінтеху.
Під час однієї із панельних дискусій у межах конференції учасники зосередилися на реалізації демократичних принципів виборів в Україні. «Багато питань, зокрема щодо забезпечення участі всього населення — військовослужбовців, внутрішньо переміщених осіб та громадян за кордоном. Коли настане час провести вибори після скасування воєнного стану — вони мають бути чесними та справедливими. Тому зараз необхідно обговорювати та шукати правильні рішення, аби бути готовими з усіма напрацюваннями організувати виборчий процес», — наголосив Перший заступник Голови Верховної Ради України, подякувавши колегам за плідні дискусії.
Варто зазначити, що в рамках візиту до Берліна Олександр Корнієнко провів зустріч з депутатом від партії «Союз 90/Зелені» та керівником німецько-української групи з питань міжпарламентського співробітництва Бундестагу Робіном Вагенером.
Перший віцеспікер українського Парламенту висловив вдячність колезі за візит до України та конструктивний діалог під час попередніх зустрічей.
«Обговорили поточний стан справ — поінформував про безпекову ситуацію та безперервні ракетні атаки ворога. Підкреслив важливість посилення військової допомоги для боротьби проти агресора. Отримав запевнення в незмінній підтримці нашої держави та народу від «Союз 90/Зелені», — зауважив Олександр Корнієнко.
Перший заступник Голови Верховної Ради України наголосив, що міжпарламентський діалог та співпраця активно розвиваються на різних рівнях, і Україна має намір продовжувати зміцнювати ці взаємини.
«Вдячні за всю підтримку Німеччини впродовж цих років!» — резюмував Олександр Корнієнко.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.