Ця структура давно опікується областю. Зокрема, у фокусі – галузі освіти, медицини та критичної інфраструктури.
Так, 94 школи у 38 громадах області та 4 ліцеї отримали по 290,5 тисячі гривень від ЮНІСЕФ – це майже 28,5 мільйона. Кошти виділили на поточний навчальний рік для ремонту харчоблоків та підготовку закладів освіти до зими, зокрема утеплення приміщень, заміну вікон, закупівлю та встановлення електро- або теплогенеруючого обладнання.
Загалом від початку повномасштабного вторгнення коштом фонду вдалося облаштувати 50 укриттів та 18 харчоблоків. Відремонтували 12 закладів освіти. ЮНІСЕФ допомагав і з технічним забезпеченням. Протягом 2022–2024 років фонд передав на Чернігівщину 1456 ноутбуків, 177 планшетів та 177 хромбуків. Усе це стало можливим у рамках роботи регіонального офісу міжнародного співробітництва.
Коштом ЮНІСЕФ провели ремонтні роботи у медзакладі та укритті, а також закупили автівки, генератори та медичне обладнання.
Минулоріч у межах спільної програми ЮНІСЕФ та МОЗ України «Турбота з народження вдома» в Ніжині відкрили тренінгово-ресурсний Центр на базі Ніжинського фахового медичного коледжу. Там навчатимуть лікарів та медичних сестер первинної ланки, які будуть здійснювати візити до родин, де виховують малюків від народження до 3 років. Також коледж отримав допомогу від ЮНІСЕФ на суму 680 тисяч гривень.
Серед інших напрямків співпраці – допомога із закупівлею та інсталяцією когенераційних установок у закладах критичної інфраструктури.
Останній, але не менш важливий напрямок – молодіжна політика. У 6 громадах області – Чернігівській, Куликівській, Менській, Бахмацькій, Ніжинській та Бобровицькій – створено молодіжні простори за підтримки ЮНІСЕФ.
За матеріалами Чернігівської ОВА.