«Після повномасштабного вторгнення ми зробили фокус на інфраструктурні проєкти. Тепер ще й на розвиток економіки і підтримку малого та середнього бізнесу. Ми хочемо зрозуміти, як можемо допомогти місцевим підприємствам відновити отримання прибутку, а також заохочувати внутрішньо переміщених осіб, забезпечувати їх роботою», – каже заступниця директора проєкту USAID «Економічна підтримка України» Кірстен Пфайффер.
Одним із найбільш розвинених видів діяльності на Чернігівщині є сільське господарство.
У зв’язку з постійними обстрілами бізнес, розташований у прикордонні, вимушений релокуватися в глибину області. Тому є необхідність у пошуку місць та облаштуванні приміщень.
Також серед потреб у цій сфері – створення переробних підприємств, розмінування сільгоспземель, перенавчання жінок на чоловічі спеціальності та автоматизація певних виробничих процесів через недостатність кадрів, підтримка щодо зберігання зерна та продукції овочівництва і садівництва, забезпечення енергонезалежності тощо.
Говорили учасники зустрічі й про відновлення інфраструктури, підтримку підприємництва та розвиток економічного зростання Чернігівщини.
Є необхідність у стимулюванні експорту, центрів підтримки підприємництва, а також створенні індустріальних парків, інформаційних пунктів підтримки бізнесу у громадах, офісу діалогової платформи «бізнес – влада», підвищенні енергонезалежності.
За матеріалами Чернігівської ОВА.