«Ці теми обговорювали з колегами-депутатами, керівництвом Івано-Франківської обласної військової адміністрації та департаменту охорони здоров’я під час робочих нарад в області», — повідомив голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

«Продовжую на постійній основі разом з колегами відвідувати регіони. Це дозволяє поспілкуватися з медиками, пацієнтами та дізнатися безпосередньо на місцях про нагальні проблемні питання галузі. Цього разу разом із депутатами Миколою Стефанчуком, Василем Вірастюком, Володимиром Тимофійчуком, Ігорем Фрісом, Оленою Вітоняк, головою Івано-Франківської обласної державної адміністрації Світланою Онищук, заступницею голови Івано-Франківської ОВА Людмилою Сірко, директоркою департаменту охорони здоров’я Олександрою Бойчук провели робочі наради та відвідали обласну клінічну лікарню.

На зустрічі з головою обласної державної адміністрації Світланою Онищук обговорили розвиток сфери охорони здоров’я в регіоні. Зокрема модернізацію лікарень, оснащення їх сучасним медичним обладнанням, створення мережі реабілітаційних відділень, де допомагають фізично та психологічно відновитися пацієнтам, у тому числі нашим пораненим захисникам.

На нараді за участі народних депутатів, керівництва департаменту охорони здоров’я та генеральних директорів медичних закладів торкнулися таких тем: робота нових експертних комісій з оцінювання функціонування, законодавчі зміни в системі охорони здоров’я, розвиток системи реабілітації, співпраця медичних закладів з аптечними мережами, робота ВЛК, питання доступності та безбар’єрності. В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні ознайомилися з роботою експертних комісій, реабілітаційного відділення та ветеранський простору «Мрія Дія», що працює на базі закладу.

Як голові Комітету з питань здоров’я нації мені було важливо дізнатися, як зараз працюють експертні команди з оцінювання функціонування. Наприкінці 2024 року Верховна Рада ухвалила закон, який ліквідував МСЕК та запровадив замість них нову систему оцінювання повсякденного функціонування. Вже з 1 січня 2025 року запрацювали експертні команди. За статистикою одні з найбільш активних команд працюють на базі обласної клінічної лікарні. Поспілкувалися із медиками спочатку на нараді в обласній адміністрації, а потім безпосередньо в медичному закладі. В цілому процес оцінювання функціонування став набагато швидшим, зручнішим для пацієнта та прозорішим.

Почув декілька запитань про реабілітацію — фізичну та психологічну.

Нагадаю, що Верховна Рада в 2023 році ухвалила закон про реабілітацію, який передбачає надання послуг мультидисциплінарною командою з формування плану реабілітації на основі МКФ, а минулого тижня — закон про систему охорони психічного здоров’я. Ці закони встановили європейські стандарти надання послуг. Тепер потрібно навчити необхідну кількість фахівців та повністю перейти на сучасні норми, щоб покращити якість надання реабілітаційних послуг для пацієнтів.

Ще одне важливе питання, якого ми торкнулися, — безбар’єрність. Під час засідань Ради безбар’єрності за участю першої леді Олени Зеленської регулярно обговорюємо впровадження безбар’єрності на рівні місцевих громад. Медичні заклади в першу чергу мають бути доступні для наших поранених захисників, які пересуваються на візках. І це принципова позиція нашого Комітету та Уряду», — зазначив Михайло Радуцький.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.