Омбудсман України Дмитро Лубінець мав важливу зустріч із Державним міністром Міністерства закордонних справ Катару Мохаммедом бін Абдулазіз Аль-Хулайфі. Під час зустрічі порушували гуманітарні питання — повернення українських дітей і цивільних осіб додому.
«Катар у попередні роки успішно здійснював посередництво в процесі повернення дітей, розробив практичні кроки для забезпечення возз’єднання дітей із сім’ями в Україні та здійснював низку реабілітаційних заходів для повернутих дітей. Тож Україна сподівається на продовження такої співпраці», — зауважив Уповноважений.
Також він подякував Катару за глибоку відданість гуманітарним ініціативам. Спільні зусилля в питанні повернення українських дітей та цивільних осіб додому є важливим кроком у забезпеченні їхніх прав та безпеки.
Моніторинг умов проживання ВПО в Киселівській селищній територіальній громаді на Чернігівщині
Фахівці Офісу Омбудсмана України перевірили модульне містечко біля Чернігова, де проживають внутрішньо переміщені особи. На 352 місця облаштовано кімнати, кухню, душові, санвузли та кімнату для дозвілля. Неподалік — магазин і транспортна зупинка. Наразі в чотирьох будинках проживають 168 осіб, зокрема 24 особи з інвалідністю та 27 дітей. Волонтери забезпечують харчування, продукти, одяг і засоби гігієни.
Волонтери забезпечують переселенців щодня гарячим харчуванням, привозять продуктові набори, одяг і засоби гігієни.
Умови проживання загалом комфортні, скарг немає, проте містечко не пристосоване для людей з інвалідністю: відсутні спеціальні душові та укриття.
За результатами моніторингового візиту буде підготовлений звіт та надані відповідні рекомендації компетентним органам щодо усунення виявлених недоліків.
Родини воїнів і держава: спільно працюємо для пошуку і повернення всіх військовополонених
В Офісі Омбудсмана регулярно відбуваються зустрічі із членами родин зниклих безвісти та полонених військовослужбовців. Нещодавно така зустріч відбулася із рідними Захисників 15-го мобільного прикордонного загону «Сталевий кордон» (в/ч 1551). Насамперед представник Уповноваженого розповів родинам про крайні комунікації із російською стороною щодо гуманітарних питань: пошуку тих, хто вважається зниклим безвісти, верифікації та покращення умов утримання.
Також присутнім повідомили про заходи з розшуку зниклих безвісти за особливих обставин, репатріації тіл та ідентифікацію за допомогою використання зразків ДНК.
Станом на сьогодні із ворожого полону вдалося повернути 3981 українського громадянина. Держава продовжує докладати максимум зусиль для повернення додому всіх українців.
Офіс Омбудсмана України.