Тобто засідання Комітетів з європейських справ країн — членів Європейського Союзу та з європейської інтеграції країн-партнерів та країн — кандидатів на вступ до ЄС, яке відбувається у Варшаві.

На сесії COSAC, присвяченій формуванню бюджету ЄС, заснованому на політиці, що реагує на наслідки зміни клімату, Іванна Климпуш-Цинцадзе зауважила, що Європейський Союз завжди був глобальним лідером у питаннях захисту довкілля. «ЄС поставив собі дуже амбітну і чітку мету — досягти вуглецевого нейтралітету до 2050 року. І ми цілком поділяємо ці цілі. Але я також сподіваюся, що ми всі розуміємо, що досягнення цих цілей вимагає ресурсів, вимагає бюджету на основі відповідних політик», — сказала голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС.

Вона зауважила, що війна, на жаль, дуже сильно впливає на зміну клімату та довкілля.

«Тому, сподіваюся, що, працюючи над майбутньою фінансовою рамкою Європейського Союзу, пріоритезуючи інвестиції в зелену інфраструктуру, відновлювальні джерела енергії та кліматичні інновації, ви, колеги, також зважите, як включити сюди зусилля із відбудови України. Бо повоєнна відбудова і реконструкція має відбуватися відповідно до принципів екологічного та стійкого довкілля», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона також висловила сподівання, що у майбутній фінансовій рамці ЄС буде передбачено механізми вирішення соціально-економічних наслідків війни.

«Я також сподіваюся, що всі ми дбатимемо про політику згуртованості, яка гарантуватиме, що ми охопимо найбільш вразливі громади як всередині ЄС, так і в країнах-партнерах, таких як Україна. Україна може стати частиною відповідей на виклики із творенням безпеки водопостачання, продовольчої безпеки, питань зміни клімату. Тому давайте працювати над цим разом», — закликала голова Комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.