Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе берe участь у пленарному засіданні COSAC — Комітетів з європейських справ країн — членів Європейського Союзу та з європейської інтеграції країн-партнерів та країн — кандидатів на вступ до ЄС, яке відбувається у Варшаві.

Іванна Климпуш-Цинцадзе привітала Польщу із початком головування в Раді ЄС і заявила, що Україна дуже розраховує на лідерство Польщі, яке базується на цінностях. Вона зазначила, що пріоритети, які Польща окреслила на час свого головування, демонструють, що країна глибоко розуміє природу загроз і необхідність спільної відповіді на ці загрози.

«Але ми також маємо погодитися, що відповідь на агресивну війну росії, яку вона веде проти України і яка також гібридними методами вже точиться на ваших територіях, вимагає єдності, політичної волі, відваги і спільних дій. І для того, щоби перейти до інших аспектів безпеки, які передбачатимуть розвиток, можливості, інновації, конкурентність, ми всі маємо спершу інвестувати в мир», — переконана голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС.

Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, що українці дуже зацікавлені в мирі, але прагнуть справедливого, стійкого і тривалого миру. Однак, схоже, що про такий мир поки що не йдеться. «А це означає, що наша спільна безпека має бути захищена витратами на спільну оборону, спільні військові закупівлі, спільне воєнне виробництво, а також спільними санкціями проти російської федерації, — зазначила голова Комітету.

« Ми уважно стежимо, як міністри закордонних справ ЄС сьогодні обговорюють санкції у Брюсселі, і деякі держави, на жаль, не готові до цієї єдності. І я також вважаю, що правозахисні органи, правоохоронні та оборонні структури мають сильніше і рішучіше боротися із загрозами всередині самого Європейського Союзу», — підсумувала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

***
Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе провела важливі двосторонні зустрічі на полях COSAC — Комітетів з європейських справ країн — членів Європейського Союзу та з європейської інтеграції країн-партнерів та країн — кандидатів на вступ до ЄС.

Засідання Голів комітетів COSAC відбулося у Варшаві. Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася, зокрема, зі своїми польськими візаві — головою Комісії у справах Європейського Союзу Сейму Польщі Агнєшкою Помаскою та головою Комісії у закордонних та європейських справах Сенату Польщі Томашем Гродзьким.

Поза тим провела окремі зустрічі з головою Комісії у закордонних справах Сейму Польщі, головою Ради зі співробітництва з Україною Павлом Ковалем та головою Польсько-Української міжпарламентської групи Марціном Босацьким.

На полях засідання провела розмови із парламентаріями зі Швеції, Німеччини, Франції, Фінляндії, Північної Македонії, Албанії, Молдови, Туреччини, Естонії, Литви та Словаччини. Поспілкувалася Іванна Климпуш-Цинцадзе і з представниками Великої Британії, які є спостерігачами на COSAC.

«COSAC є майданчиком, який дає додаткові можливості для взаємодії на парламентському рівні. І йдеться не лише про представників країн — членів Європейського Союзу і не лише з країнами-кандадатками, а й тими державами, що мають статус спостерігачів у цій організації», — сказала голова Комітету.

Вона повідомила, що під час зустрічей ішлося про очікування України від головування Польщі як в контексті розширення ЄС, так і про зміцнення безпеки Європи, про посиленнясанкційного тиску на російську федерацію, про спільнодію усіх країн Євросоюзу, за лідерства Польщі, для подальшого надання Україні військової допомоги, незважаючи на інформаційну хвилю щодо можливих перемовин стосовно майбутнього цієї війни.

«З представниками країн, які також є членами НАТО, говорили про необхідність чіткого наступного кроку щодо членства України в НАТО, про неприпустимість сумнівів самого Альянсу стосовно неминучості такого розвитку подій. Максимально в усіх зустрічах, в усіх взаємодіях концентрувалася на необхідності спільно діяти і доносити до нової адміністрації США глибоке розуміння мотивів росії щодо продовження цієї війни. Наголошувала на потребі максимальної координації дій із новообраними конгресменами США та представниками нової адміністрації», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Польща своїми пріоритетами під час головування в ЄС назвала різні аспекти безпеки — від військової безпеки і допомоги Україні, посилення спільного виробництва і закупівлі зброї на європейському континенті до безпеки інформаційної, кібербезпеки, безпеки здоров’я та продовольчої безпеки

 «Очевидно, що нам, українцям, є що про це сказати. І ми можемо стати частиною відповіді на ці виклики за умови, якщо Європейський Союз всі свої подальші дії плануватиме з урахуванням цієї складової. З поляками також намагаємося на парламентському рівні знайти незаполітизовані, а практичні рішення проблемних питань, які маємо між нашими країнами. Переконана, що в конструктивному, глибокому, вдумливому діалозі це абсолютно реалістично», — зазначила голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС.

Вона зауважила, що колеги-парламентарії погоджуються з тим, що зараз час додаткових викликів і необхідне максимальне об’єднання зусиль для подолання цих викликів.

«Якщо йдеться про завершення війни, то потрібна максимальна мобілізація як всередині України, так і за кордоном для того, щоби все-таки завершити її на таких умовах, які б не порушили міжнародний правовий порядок і не викликали ефекту доміно нових конфліктів та нових спроб захоплювати території силою», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС відзначила також важливість зустрічі із головою Комітету з європейських справ Словаччини Яном Ференчаком. Іванна Климпуш-Цинцадзе переконана, що Україна та Словаччина мають знайти спільний погляд на європейське майбутнє, та на ті виклики, з якими сьогодні доводиться стикатися.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.