Під час зустрічі обговорили спільний проєкт між Україною та Фінляндією щодо моніторингу якості повітря (UFAIR). Проєкт, який фінансується міністерством закордонних справ Фінляндії, спрямований на підвищення здатності України надавати достовірну інформацію про якість повітря відповідно до європейських стандартів.
Україна прагне зменшити ризики забруднення повітря, особливо враховуючи екологічні катастрофи, такі як Чорнобиль. У рамках проєкту у Львівській області вже працюють шість станцій моніторингу повітря. Наступним кроком стане навчання українських фахівців ефективного використання отриманих даних.
Фінляндія підтримує Україну в екологічних питаннях, зокрема у сфері водних ресурсів, радіаційного моніторингу та подолання наслідків війни. Харрі Пієтаріла зазначив, що на проєкт виділено 2 мільйони євро на 4 роки, а загальна підтримка становить майже 50 мільйонів євро. Співпраця також передбачає створення інтерактивної карти для моніторингу забруднення в регіонах, що постраждали від війни.
На європейському рівні такі проєкти є частиною загальної екологічної стратегії. Для України це унікальна можливість інтегруватися у єдину систему моніторингу якості повітря Європейського Союзу, що важливо для вас на шляху до членства в ЄС.
За матеріалами Львівської ОВА.