Такий підхід надасть важливу підтримку ВПО, а також забезпечить їхній захист як орендарів житла. Про це розповіла народна депутатка, заступниця голови парламентського Комітету із питань бюджету Леся Забуранна.
«На субсидію від держави можуть розраховувати ВПО, які офіційно сплачують за оренду суму, що перевищує 20% від доходів родини. В розрахунках на кожного члена родини передбачено 13,5 м2, але не менше 35 м2 на родину, що є важливим, коли йдеться про самотню людину чи про сім’ю з двох людей. Водночас площа орендованого житла не має перевищувати 130 м2. Наразі йдеться про дворічний експеримент, який першочергово стосується людей із дев’яти найбільш постраждалих від збройної агресії областей, зокрема Донецької, Луганської, Сумської, Чернігівської тощо», — зазначила політикиня.
Вона додала, що для участі в програмі потрібно звернутися до ЦНАПу чи Пенсійного фонду, також можна оформити заявку на сайті Пенсійного фонду, додавши необхідні документи: довідку про доходи, заяву та договір оренди. Всім ВПО в максимально короткий термін намагатимуться надати відповідну підтримку.
Леся Забуранна нагадала, що у Верховній Раді ефективно працює міжфракційне депутатське об’єднання, яке опікується проблемами внутрішньо переміщених осіб, а в державі діє декілька програм підтримки ВПО.
«Наприклад, для внутрішньо переміщених осіб, що належать до вразливих категорій, збережені дві і три тисячі гривень допомоги. Також діє програма «єВідновлення», за якою особи, що втратили житло внаслідок війни, можуть подати заявку на компенсацію. Майже у двадцяти містах працюють центри підтримки для ВПО, де надають юридичні та психологічні консультації. Звичайно ж, діють і соціальні програми для ВПО та всіх людей, що перебувають у складних життєвих обставинах», — підсумувала народна депутатка.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.