Цей день був запроваджений Організацією Об’єднаних Націй у 2020 році для сприяння міжрелігійному діалогу, розумінню та миру між людьми різних віровчень, культур і походжень. Саме 4 лютого обрано не випадково. Цього дня 2019-го відбулося історичне підписання «Документа про людське братерство заради світового миру і спільного життя» Папою Франциском і Великим імамом Аль-Азхара Ахмедом Ель-Тайєбом, що ознаменувало зобов’язання просувати глобальну єдність і братерство.

Цей день визнає важливість зміцнення солідарності, толерантності та поваги між людьми незалежно від їхніх релігійних чи культурних відмінностей. Він підкреслює необхідність мирного співіснування у світі, який часто розділений через релігійну, расову та етнічну приналежність. У часи, коли конфлікти й напруженість часто виникають через непорозуміння та упередження, цей день закликає до діалогу, емпатії та співпраці між усіма громадами. Він акцентує увагу на спільних цінностях людства — співчутті, доброті та взаємоповазі, які виходять за межі релігійних і культурних кордонів.

Приймаючи різноманітність і просуваючи цінності людського братерства, суспільства можуть працювати над створенням більш інклюзивного та гармонійного світу, де кожен матиме можливість жити в мирі та безпеці.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.