Підписана керівниками держав та провідних медичних центрів Паризька хартія боротьби з раком об’єднує науковців, лікарів-практиків, громадськість та державні органи задля перемоги над однією з найнебезпечніших патологій.
Головною метою проведення Всесвітнього дня боротьби проти раку є: підвищення обізнаності про рак як про одне із найстрашніших захворювань сучасної цивілізації; привернення уваги суспільства до запобігання, виявлення, лікування злоякісних новоутворень; формулювання завдань, що стоять перед світом у боротьбі з онкохворобами; заклик до політиків і членів організації «Міжнародний союз боротьби з онкологічними захворюваннями» (UICC) ставитися до раку як до політичного пріоритету.
Лікування раку, догляд і супровід пацієнта після лікування відображають нерівність та несправедливість нашого світу. Адже половина населення світу не має доступу до всього спектру основних медичних послуг. У слаборозвинених країнах багатьом людям відмовляють у базовій допомозі, незважаючи на те, що ми живемо за часів вражаючих досягнень у галузі профілактики, діагностики та лікування злоякісних новоутворень.
Дохід, освіта, місце перебування та дискримінація за ознакою етнічної приналежності, статі, сексуальної орієнтації, віку, інвалідності, способу життя — лише деякі з чинників, що можуть негативно позначитися на доступності медичних послуг. Але ці бар’єри можна змінити. Саме на це спрямована багаторічна кампанія UICC, що дає можливість привернути увагу громадськості до цієї глобальної проблеми, нагадати про те, наскільки небезпечні та поширені нині онкологічні захворювання. Вчасна діагностика, яка досягається обізнаністю про хворобу та доступністю медичної допомоги, забезпечує позитивний клінічний результат у понад третині випадків.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.