«З метою набуття досвіду організації мистецьких просторів та реабілітації ветеранів та переселенців мав нагоду завітати до Музею сучасного українського мистецтва Корсаків у Луцьку», — поінформував народний депутат України Ярослав Рущишин.

Народний обранець зазначив: «Неймовірно вражений не лише артоб’єктами, які тут можна побачити, а й самим підходом до організації простору та подій в ньому».

Парламентарій розповів: «Сам музей працює з 2018 року в приміщенні колишнього заводу. Його площа — понад 12 тис. квадратних метрів. Ідейним початком створення приватного музею стала Галерея сучасного мистецтва «Арт-кафедра». Згодом фундатори Віктор та Леся Корсаки створили Музей сучасного українського мистецтва, який розрісся і став популярним артмайданчиком. За цей час тут провели десятки масштабних проєктів. В основній колекції музею — твори більш як 100 знакових українських митців — від Криволапа та Емми Андієвської до Романа Мініна й Антона Логова».

«Від початку повномасштабного вторгнення у Корсаків прихистили біженців і проводять арттерапію», — зауважив політик.

І повідомив: «Нещодавно тут відкрилася виставка «АРТ Постріл: Мистецтво, народжене війною». На ній представлені роботи, створені в межах арттерапевтичного проєкту ГО «ПЯТЕРНЯ», якому вже 10 років і в ході якого учасники бойових дій та їхні сім’ї проходили реабілітацію за допомогою образотворчого мистецтва. Кураторкою проєкту є керівниця ГО «ПЯТЕРНЯ» Тетяна Мялковська».

«Виставку наповнюють не лише картини, а й інсталяції, вироби з глини, ткацтво, малярство та інші види образотворчого мистецтва, які створені руками військових, ветеранів та членів їхніх родин», — зауважив народний депутат Ярослав Рущишин.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.