Цьому питанню в Асамблеї присвятили окремі слухання («Українські військовополонені, журналісти та інші цивільні особи, що перебувають у полоні рф»).

«Слухання 4-х комітетів Асамблеї за їхньої участі були чи не найбільш сильними та емоційними за останні п’ять років», – зазначила заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.

Максим Буткевич – правозахисник та журналіст, що мобілізувався у лютому 2022 року, бо розумів, що лише так зможе по-справжньому захистити права людини в Україні. Поділився своєю історією про два роки в полоні і сфабриковану справу. А також про запевнення катів, що після України росія піде далі в інші країни Європи, «які забули про традиційні цінності». Було важливо, що парламентарі Асамблеї це почули. 

У своєму виступі Максим Буткевич згадав про Ірину Данилович, Дмитра Хилюка, Вікторію Рощину і всіх медійників, яких тримає в полоні чи тримала і вбила росія.

Леніє Умерова – неймовірна тендітна дівчина, кримська татарка, яку посадили в російську тюрму через її поїздку на тимчасово окуповані території до хворого батька. Звільнити Леніє також вдалося лише через два роки. 

Юліан Пилипей – професійний військовослужбовець, морпіх, який виконував завдання на підступах до Маріуполя, був взятий у полон у квітні 2022 року. Юліан пробув у полоні 2,5 роки, там його катували і «засудили» до 44 років увʼязнення – його вдалося обміняти минулої осені.

Крім окремих слухань, також провели зустрічі з Президентом ПАРЄ Теодором Русопулусом, заступником Генсека Ради Європи Бйорном Берге та Комісаром з прав людини Майклом О’Флаерті.

«Водночас ми пам’ятаємо про сотні захисників Маріуполя, які досі в неволі, і тисячі військових і цивільних полонених. Наше завдання – повернути кожного.

Ця увага до наших полонених – надзвичайно важлива. Чим більше про це говоримо, тим краще партнери розуміють, чому мир має бути на умовах України, а не країни-терориста!» - наголосила Євгенія Кравчук.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України