Їх реалізація сприяє оновленню та вдосконаленню роботи центрів надання адміністративних послуг, розвитку системи електронного документообігу та оптимізації управлінських процесів.
Затвердження програми інформатизації – це не лише необхідність, а й потужний фундамент для модернізації громади. Інформаційні технології на місцевому рівні сприяють створенню відкритого суспільства, де кожен може брати участь в ухваленні рішень.
Програм не мають ще сім громад. Зокрема Коломацька, Омельницька та Полтавська ТГ не подали проєкт програми на перевірку до Управління цифрової трансформації ПОВА. Новосанжарська, Новоселівська, Щербанівська громади працюють над виправленням зауважень і рекомендацій. У Карлівській – проєкт винесуть на розгляд чергової сесії.
Впровадження місцевих програм інформатизації – необхідний крок до диджиталізації регіону.
Перехід на цифровий формат зменшує витрати на паперову документацію, прискорює взаємодію між державними установами та забезпечує прозорість ухвалення рішень.
Значна увага приділяється посиленню кіберзахисту критичної інформаційної інфраструктури. Ще одна вагома складова програм інформатизації – доступ до високошвидкісного інтернету жителів громад. Це відкриває нові можливості для розвитку дистанційної освіти, онлайн-сервісів, електронної медицини та підприємництва.
За матеріалами Полтавської ОВА.