Цього тижня Омбудсман України Дмитро Лубінець працює в США. Він взяв участь у Міжнародному круглому столі з релігійної свободи, де розповів про злочини росії проти релігійних діячів на ТОТ України та свободи віросповідання. Зустрівся з директоркою групи з аналізу воєнних злочинів, провідною прокуроркою відділу Міністерства юстиції США з притягнення до відповідальності за воєнні злочини Крістіан Левеск у Міністерстві юстиції США. Розповів про воєнні злочини росіян щодо військовополонених, цивільних, дітей.

Також Дмитро Лубінець мав зустріч із Послом України в США Оксаною Маркаровою спільно з головою Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Віктором Єленським. Обговорили те, як важливо доносити партнерам правду про злочини рф, порушення прав релігійних діячів росіянами.

Повертаємо своїх додому!

5 лютого відбувся обмін військовополоненими. На рідну землю повернулися 150 наших людей! Серед повернутих — воїни Військово-Морських сил, які потрапили в полон у Маріуполі та Запорізькій області, Повітряних сил, військові Десантно-штурмових та Сухопутних військ, нацгвардійці, прикордонники, тероборонівці, а також поліцейський.

Співробітники Офісу Омбудсмана перебували на місці обміну з метою контролю дотримання прав людини відповідно до міжнародного гуманітарного права та Женевських конвенцій. Вони фіксували, у якому стані звільнені повертаються в Україну, та інформували повернутих про їхні права.

«Україна прагне повернути усіх своїх громадян додому і продовжує працювати заради цього. Знаємо, як кожного з них чекають рідні вдома, тож продовжуємо роботу для того, аби повернути додому кожного захисника та цивільного», — зауважив Омбудсман України Дмитро Лубінець.

Важливий крок до реформ правосуддя та захисту прав людини

Керівництво Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини мало зустріч із Еймі Комрі — керівницею відділу з питань запобігання злочинності та кримінального правосуддя UNODC. Пані Комрі представила ініціативу «Посилення реформи правосуддя в Україні», що спрямована на підвищення стійкості, доступу та підзвітності системи кримінального правосуддя.

Обговорили:

- моніторинг дотримання прав людини у місцях несвободи та приведення їх до міжнародних стандартів;

- захист вразливих груп, включно з жінками, національними меншинами (спільнотами) та особами з інвалідністю;

- протидію торгівлі людьми та механізми допомоги постраждалим;

- євроінтеграцію та узгодження реформ із європейськими стандартами.

UNODC підтвердило свою підтримку реформ в Україні та готовність сприяти їх ефективному впровадженню.

Офіс Омбудсмана України.