У ній історія протестних рухів, серед яких Революція Гідності. Представлені також унікальні макети з відображенням побуту та архітектури «майданів» світу в мініатюрі. Зібрали все це фахівці музеїв – німецького архітектурного у Франкфурті та прикладного мистецтва у Відні. З відтворенням експозицій допомагали закордонні студенти з різних вишів.

«Ця виставка про протести народів світу різних часів. Вона важлива, бо наголошує – коли влада не чує вимоги людей, виникають барикади. Особливість саме цієї експозиції у серйозному науковому дослідженні. Тут представлено багато плакатів і фотографій, спеціально створений фільм. Чимало часу забрали й макети, на яких до деталей відтворені елементи протестного побуту», – розповів генеральний директор Національного музею Революції Гідності Ігор Пошивайло.

На них – наметові містечка та блокпости. Пропрацьовано все до дрібниць. Можна розгледіти, де і як перепочивали люди. Плакати з вимогами, з якими виходили на площі, щоб відстояти своє. Що читали, бо є бокси з періодичними виданнями.

«Мало міжнародних виставок готові приїжджати у наш регіон, бо він прифронтовий, адже це викликає певні побоювання. Тому було приємно почути, що Національний музей Революції Гідності готовий привезти нам таку експозицію. І після столиці Дніпро – це друге українське місто, мешканці якого зможуть її побачити. Впевнений, це заслужено, адже багато наших людей брали участь у подіях на Майдані, які також представлені у проєкті», – додав в. о. директора обласного музею Олександр Старік.

Окрім подій Революції Гідності на виставці можна побачити, як протестували у Західній Європі. А ще роздивитися наметові містечка під час Арабської весни та світлові лазерні проєкції на протестах у Гонконзі 2019 року.

Створено виставку коштом Федерального культурного фонду Німеччини та за підтримки Уповноваженого Федерального уряду з питань культури та медіа.

За матеріалами Дніпропетровської ОВА.