Темою розмови стало створення Ради волонтерів та благодійників при ОВА, як платформи для координації зусиль і взаємодії всіх, хто допомагає військовим, ветеранам і постраждалим від війни.

Свої заявки до складу Ради подала 61 організація:

21 благодійний фонд;

27 громадських організацій;

3 релігійні організації;

10 волонтерських ініціатив.

Під час зустрічі представники та очільники волонтерських і благодійних організацій висловили низку пропозицій щодо роботи Ради:

Включити до складу Ради представників державних контролюючих органів (митниці, прикордонників, місцевого самоврядування) для оперативного розв'язання питань логістики та гуманітарної допомоги.

Запросити/ввести до складу Ради юриста, який надаватиме консультативну підтримку щодо реєстрації організацій, митного оформлення та інших питань.

Систематизувати учасників Ради за напрямами діяльності (ветеранська допомога, реабілітація, медицина, військові потреби, ВПО), щоб координувати зусилля та уникати дублювання ініціатив.

Створити приватний чат для спілкування та обміну інформацією між організаціями-учасниками про активно-діючі й майбутні проєкти.

Також в обговоренні порушили питання механізму обрання членів Ради, адже згідно з Положенням передбачається склад до 55 осіб, та подальшого формату взаємодії.

Заступник голови облдержадміністрації Роман Романюк запевнив, що Рада волонтерів та благодійників буде відкритою до пропозицій і зможе коригувати свій склад за потреби:

«Наша мета – не створити черговий орган, а принести реальну користь та допомогти вам працювати ще ефективніше. Тож всі озвучені пропозиції будуть враховані».

Учасники онлайн-зустрічі обмінялися рядом запитань та озвучили на загал актуальні потреби, для вирішення яких необхідні спільні дії.

За матеріалами Волинської ОДА.