За ініціативи Комітету з питань екологічної політики та природокористування і за підтримки німецько-українського проекту «Сприяння плануванню та впровадженню багатофункціонального сталого управління лісами в Україні» (SFI) відбулася робоча зустріч на тему «Німецький досвід правового регулювання лісових репродуктивних ресурсів для впровадження в Україні».

У заході взяли участь Голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування, народний депутат України Олег Бондаренко, голова підкомітету, народний депутат України Юлія Овчинникова, керівник німецько-українського проекту SFI Фолькер Зассе, керівник Центру компетенції з питань лісу та лісового господарства Саксонії Дірк-Роджер Айзенхауер, представники Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного агентства лісових ресурсів України, державного підприємства «Ліси України», державної організації «Український лісовий селекційний центр», проекту SFI, працівники секретаріату Комітету, помічники-консультанти народних депутатів України, та громадськості.

Голова Комітету Олег Бондаренко відзначив, що приводом для робочої зустрічі став законопроект про лісові репродуктивні ресурси (реєстр. №9116), який готується у Комітеті до другого читання. Прийняття цього законопроекту дозволить визначити основні правові і організаційні засади та умови використання лісових репродуктивних ресурсів в Україні, їх імпорту та експорту, максимально наблизить положення національного законодавства до європейських вимог з питань лісових репродуктивних ресурсів, а також дозволить залучити у цю сферу інвестиції та нові технології.

Начальник Управління лісового господарства та відтворення лісів Держлісагентства Ігор Будзінський акцентував увагу присутніх на важливості  та необхідності законодавчого врегулювання питання лісових репродуктивних ресурсів для лісової галузі. Він зазначив, що прийняття законопроекту (реєстр. №9116) сприятиме: встановленню класифікації та приведення у відповідність з нормами ЄС термінів, що застосовуються до лісового репродуктивного матеріалу; встановленню вимог щодо виробництва лісового репродуктивного матеріалу та його використання; формуванню реєстру територій походження лісового репродуктивного матеріалу та підготовка відповідних мап; встановленню вимог щодо порядку маркування, зберігання та переміщення лісового репродуктивного матеріалу.

Міжнародний консультант проекту SFI, керівник Центру компетенції з питань лісу та лісового господарства Саксонії Дірк-Роджер Айзенхауер розповів про основні моменти правового регулювання лісових репродуктивних ресурсів Федеративної Республіки Німеччини та прокоментував частину положень законопроекту (реєстр. №9116) з урахуванням законодавства, адміністративних та оперативних регулювань ФРН (Закон про Лісовий репродуктивний матеріал FoVG) та ЄС, а також Федеральної землі Саксонія.

Керівник проекту SFI Фолькер Зассе відзначив, що підтримує українських партнерів у формуванні лісової політики та розробці законодавчих рамок для забезпечення сталого багатофункціонального управління лісами у процесі вступу до ЄС. Впровадження процедур та правил встановлених Регламентом ЄС 2023/415 про лісовий репродуктивний матеріал є важливим кроком з приведення національного лісового законодавства до законодавства ЄС.

Також учасники робочої зустрічі задали низку запитань пану Дірк-Роджеру Айзенхауеру стосовно правового регулювання лісових репродуктивних ресурсів Федеративної Республіки Німеччини, зокрема щодо контролюючих органів і відповідальності за порушення законодавства у сфері лісових репродуктивних ресурсів, ввезення та вивезення лісового репродуктивного матеріалу та системи сертифікації.

Голова Комітету Олег Бондаренко подякував німецькій стороні за участь у робочій зустрічі, за підтримку у приведенні національного лісового законодавства до норм ЄС та зазначив, що отримана інформація та досвід німецьких колег будуть враховані при опрацюванні законопроекту (реєстр. №9116), прийняття якого дозволить побудувати нову євроінтегровану систему ринкових прозорих відносин та державного регулювання в діяльності з отримання та реалізації лісового репродуктивного матеріалу, удосконалити форми і методи контролю суб’єктів, які проводять господарську діяльність у сфері лісових репродуктивних ресурсів, забезпечить ефективний державний нагляд за їх діяльністю.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України