Також під час зустрічей із партнерами та союзниками активно обговорювалися питання посилення тиску на рф для відновлення справедливого миру.

Про це розповів народний депутат, голова підкомітету з питань європейської інтеграції Комітету Верховної Ради з питань бюджету Ростислав Тістик.

«Треба пам’ятати, що серед конгресменів США 461 ідентифікував себе як християнин. Серед них 295 протестантів та близько 150 католиків. Також є представники інших конфесій та релігій, зокрема мормони, юдеї, індуїсти, буддисти тощо. І Сполучені Штати звертають увагу на ставлення інших країн до релігії, віросповідання, питання дотримання релігійних свобод. Відповідно, це дає нам можливості для побудови нових мостів комунікацій», - зазначив політик.

Він поінформував, що у рамках «Українського тижня» було проведено низку зустрічей із конгресменами та сенаторами від різних політичних сил.

«Ми говорили з партнерами про ситуацію на полі бою, продемонстрували, як надання союзниками фінансування та зброї впливає на зміну ситуації на фронті, поспілкувалися про те, як спільно дійти до перемоги. Також ми повідомили про масовані удали росіян по нашій енергетичній системі та по мирних містах. Крім того, порушувалося питання про необхідність повернення Криму, адже йдеться не лише про наші території, а й про безпеку всієї Східної та Центральної Європи», – наголосив народний депутат.

За його словами, на зустрічах обговорювалося суттєве посилення санкцій проти рф, особливо у банківській сфері.

«Також ми порушили тему конфіскації та передачі на користь України заморожених російських активів, а це понад 300 млрд дол. Зрозуміло, що більшість із цих коштів заморожено в Європі, однак країни Великої сімки рівняються у своїх рішеннях на США. Тож нам треба комунікувати з республіканцями та демократами, переконувати їх у важливості такого кроку з боку Сполучених Штатів», – підкреслив парламентарій.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України