У події взяли участь представники Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.
Захід відбувся відповідно до плану роботи Комітету під головуванням заступника Голови Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Тараса Тарасенка у м. Харків.
До дискусії долучилися народні депутати України, представники центральних і місцевих органів влади, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, наукової спільноти, ветеранських об’єднань, громадського сектору та медіа.
За словами Тараса Тарасенка, після широких обговорень у Комітеті питання супроводу після демобілізації, в минулому році Мінветеранів нарешті запустило процес запровадження в Україні фахівців із супроводу ветеранів війни, демобілізованих осіб, членів їх сімей, а також сімей загиблих та зниклих безвісти захисників та захисниць України.
«Сотні тисяч ветеранів повертаються додому після складних боїв. Більшість із них мають поранення. Вже зараз очевидно, що кількість фахівців із супроводу ветеранів потрібно збільшити. Вони повинні відповідати високим професійним стандартам, що передбачає додаткове навчання, зокрема підвищення кваліфікації та тренінги з медіації», – наголосив заступник Голови Комітету, зазначивши, що такі фахівці мають працювати по всій Україні, адже ветерани повертатимуться не лише до великих міст, а й до маленьких містечок і селищ своїх громад.
У Комітеті зазначають, що через великий запит ветеранської спільноти на фахівців із супроводу та важливість підтримки захисників під час переходу до цивільного життя, народні депутати активно залучатимуться до цієї роботи по всій країні. Вони сприятимуть ветеранам та підсилюватимуть діяльність Мінветеранів і інших міністерств. Ефективна ветеранська політика можлива лише за спільних зусиль. До її реалізації мають долучитися органи місцевої влади, обласні ради та громади, адже це має бути комплексна робота на всіх рівнях
«Ветерани, повертаючись до мирного життя, стикаються із багатьма питаннями: лікування і реабілітація, протезування, оформлення документів, отримання пільг і гарантій від держави, соціальна адаптація та економічна незалежність. Деякі з них потребують цілодобового супроводу. Належний супровід ветеранів має стати частиною нашого вшанування їхнього подвигу. Кожен із нас завдячує ветеранам мирним життям у своїй країні», – резюмував Тарас Тарасенко.