А також – представниця Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні Кароліна Ліндхольм Біллінг.
Серед делегатів – Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Бразилія в Україні Рафаел де Мелло Відал, Надзвичайний і Повноважний Посол Ірландії в Україні Джонатан Конлон, заступник Надзвичайного і Поважного Посла Португальської Республіки в Україні Педро Форбес Лемос, перший секретар Посольства Королівства Бельгія в Україні Ерве Керфф, заступник голови місії Посольства Республіки Польща в Україні Агнєшка Гуральська. Ці держави підтримують Україну зокрема через програми УВКБ ООН. Візит відбувся в межах роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва.
Під егідою УВКБ ООН в області тривають роботи з відновлення житлового фонду. Вже вдалося відбудувати майже 2000 приватних будинків, ще 200 – у процесі відновлення. За підтримки УВКБ ООН встановили 75 модульних будинків.
У рамках візиту делегація оглянула модульний будинок у Киїнці, встановлений за підтримки УВКБ ООН. Важливо, що він розміщений поруч зі зруйнованим житлом та облаштований всім необхідним для проживання, зокрема комунікаціями.
УВКБ ООН вже передали 3600 наборів для екстрених ремонтів. За їхнього сприяння в області працює низка освітньо-культурних просторів, які стали осередками для зустрічей, навчання та розвитку. Також мешканці Чернігівщини отримували фінансову та гуманітарну допомогу від організації.
Представниця УВКБ ООН в Україні Кароліна Ліндхольм Біллінг подякувала представникам посольств, які сьогодні приїхали на Чернігівщину, за внесок їхніх країн у програми підтримки.
Делегати оглянули об’єкти, відбудову яких фінансує УВКБ ООН, а також відвідали Бахмутський хаб.
Надзвичайний і Повноважний Посол Ірландії в Україні Джонатан Конлон акцентував на тому, що це його перший візит у Чернігів. Ірландія – маленька країна, але вона надає потужну підтримку Україні. Найбільша частина цієї підтримки проходить саме через такі агенції, як УВКБ ООН. Сьогодні Джонатан Конлон у Чернігові побачив модульні будинки, на які Ірландія спрямовувала кошти. Він переконався, що це справді цільова допомога й фінансуються потрібні напрямки. Також він сказав, що тепер у планах – реалізація освітніх проєктів, зокрема, будівництво укриттів.
Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Бразилія в Україні Рафаел де Мелло Відал зазначив, що такі візити допомагають краще зрозуміти потреби регіону, а значить, і вектор допомоги.
За матеріалами Чернігівської ОВА.