Жінки з дітьми можуть отримати прихисток у спеціалізованих притулках, консультації юристів і психологів, підтримку мобільних бригад та денних центрів.
Сьогодні в області функціонує 3 комунальні притулки для постраждалих та притулки громадських організацій, 7 денних центрів з кризовими кімнатами, діє 7 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги та 2 спеціалізовані служби первинного консультування.
У межах проєкту «Розриваючи тишу», який впроваджує Благодійний фонд «Запорука» у співпраці з Благодійним фондом «Перспектива Нова», за технічної підтримки UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні та за фінансування Women's Peace & Humanitarian Fund, жінки і дівчата у притулках отримують фахову психологічну, юридичну допомогу, послуги по догляду за дітьми.
Реалізація ініціативи відбувається за підтримки Львівської ОВА.
В одному із таких закладів, у комфортних умовах, тимчасово проживають 5 жінок та 5 дітей, які постраждали від домашнього або гендерно зумовленого насильства. Малечі – від 1,5 до 6 років.
У всіх жінок, які перебувають у притулку – різні, але дуже складні життєві історії. Більшість із них виросли у родинах, де були частими випадки домашнього насильства. Частина мешканок саме цього прихистку, який ми днями відвідали – внутрішньо переміщені особи. Дехто із них втратив усі документи, тому мусить відновити їх, щоб діти мали змогу піти до дитсадка чи у школу. Тому працівники закладу та різні фахівці у межах проєкту допомагають жінкам у різних ситуаціях.
Ще однією важливою потребою закладу є медичні обстеження та допомога матерям і дітям.
Куди звертатись?
Якщо людина потерпає від домашнього насильства, вона може звернутися в Урядовий контактний центр за номером 1547 (з мобільного або стаціонарного) й отримати там консультацію чи психологічну підтримку.
Зателефонувати можна і на Національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства – 116 123 (з мобільного) або 0 800 500 335 (зі стаціонарного), де цілодобово й безплатно надають інформаційну, соціально-психологічну та юридичну підтримку.
Також необхідно викликати поліцію за телефоном 102 або ж звернутися у відділок особисто. Поліція в разі домашнього насильства має повноваження винести кривднику терміновий заборонний припис і скерувати постраждалу (разом із дітьми) до притулку.
Крім цього, можна звернутись до мобільних бригад соціально-психологічної допомоги або до структурних підрозділів з питань соціального захисту (надання соціальних послуг) у міських, селищних та сільських радах.
За матеріалами Львівської ОВА.