Представники громад з Чернівецької, Рівненської, Львівської, Київської, Черкаської та Кіровоградської областей відвідали громади Запорізького регіону побачили на власні очі, як живе прифронтова область, обмінялися досвідом роботи комунальних закладів та обговорили плани співпраці.
Партнером Запоріжжя у проєкті стало місто Чернівці. Команда Чернівецької громади на чолі із заступником міського голови Юрієм Лесюком відвідали одну із запорізьких шкіл, де діти навчаються в укритті. Для гостей провели екскурсію в Музеї архітектури. Ознайомили й з роботою Центральної публічної бібліотеки, Туристичного інформаційного центру та міського молодіжного центру. Завершальним акордом стали відвідини меморіалу «Дерево пам’яті».
Команда Широківської громади теж ділилася своїми напрацюваннями. Тут є сучасна лікарня та амбулаторії, діагностичний центр та Центр надання адміністративних послуг. Вони обслуговують не тільки місцевих жителів, а й майже 10 тисяч ВПО, які знайшли прихисток в громаді від початку війни. Досвід Широкого вивчали представники Гощанської громади, що на Рівненщини, а також Новояворівської громади Львівської області та Василівської громади Запорізької області, які є громадами-партнерками.
Про життя своїх прифронтових міст та сіл розповіли партнерам керівники Біленьківської, Комишуваської, Таврійської, Гуляйпільської та Воздвижівської громад. Обговорювали потреби населення, майбутні проєкти, обмінювалися ідеями. Підсумки ознайомчого візиту підбили на спільній нараді.
Наступний етап проєкту – пошук партнерів для ще 150 громад-форпостів. Форпости – це громади, що розташовані на відстані до 100 км від лінії фронту або від кордону з рф.
Громади-партнери – це громади центральних та тилових регіонів України, які можуть допомагати громадам-форпостам.
Ініціатива передбачає три напрями – гуманітарна допомога, соціокультурні проєкти та відбудова.
За матеріалами Запорізької ОДА.