Мета зустрічі – підсилення співпраці на усіх рівнях задля вирішення проблемних питань захисту прав та інтересів родин зниклих безвісти, загиблих захисників і захисниць та військовослужбовців, які перебувають у полоні.
«Ідея щодо діалогової платформи виникла після зустрічі з військовими та їхніми рідними, які ми провели у громадах. Нам важливо, щоб система стала більш злагодженою і родина, де є зниклий безвісти, не залишалася наодинці зі своєю бідою. Члени родини мають розуміти до кого необхідно звертатися, у кого дізнатися про перебіг пошуку, перелік необхідних документів та ДНК-аналіз», – сказав начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль.
Під час зустрічі Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Артур Добросердов розповів про основні напрямки державної політики.
«У пріоритеті нашої роботи залишаються координація та комунікація, а також збір інформації із наявних достовірних джерел. Для цього запрацювала «гаряча лінія», але не менш важливим є й зустрічі у громадах з родинами безвісти зниклих», – розповів Артур Добросердов.
Під час зустрічі також звернули увагу на низку проблемних питань: підтримки родин зниклих безвісти військових, діяльності нотаріусів та найтиповіші проблемні кейси під час надання правничої допомоги родинам, юридичні аспекти призначення пенсій по втраті годувальника та надання пільг на житлово-комунальні послуги.
У підсумку зустрічі, був підписаний Меморандум про співпрацю у реалізації ветеранської політики в Рівненській області, який ініціювало Управління з питань ветеранської політики Рівненської облдержадміністрації. Даний документ є відкритим та передбачає залучення до його реалізації усіх бажаючих підтримати ветеранів та їхні родини.
Ознайомитися із текстом меморандуму можна за посиланням: https://www.rv.gov.ua/veteranska-polityka
За матеріалами Рівненської ОДА.