У Всеукраїнській грі-моделюванні діяльності Верховної Ради України «М18: Ми — юні законотворці» взяли участь учні 7—11-х класів і їхні педагоги-координатори. Загалом на спілкування з депутатами зареєструвалися понад 350 закладів освіти з 23 регіонів України.
Представниці українського Парламенту поділилися з молоддю своїм досвідом роботи у законодавчому полі та відповіли на запитання учасників гри.
Заступниця голови Комітету, голова підкомітету з питань інформаційної політики та євроінтеграції Євгенія Кравчук більш детально розповіла про діяльність у сфері інформаційної політики та у захисті культурної спадщини, про співпрацю з міжнародними організаціями, як-от ЮНЕСКО чи Рада Європи, а також про адвокацію інтересів України на світовій арені.
Принагідно Євгенія Кравчук нагадала про програму єКнига для 18-річних українців, що ініційована Комітетом та спрямована на популяризацію читання серед молоді.
Очільниця підкомітету у справах сім’ї та дітей Тетяна Скрипка сфокусувала увагу на роботі цього підкомітету щодо законопроєктів, які стосуються його предметів відання. Зокрема, як поінформувала Тетяна Скрипка, 14 законопроєктів, опрацьованих у підкомітеті, уже стали законами, і це гарний результат.
Депутатка розповіла про принцип «нічого для дітей без дітей»: що в усіх робочих групах про внесення змін у відповідне законодавство є молодь. Голова підкомітету наголосила, що в умовах війни українські діти вимушені рано дорослішати, тому кожна їхня ініціатива та бажання змін — цінні. Тетяна Скрипка подякувала кожному учню за проактивну позицію і запевнила у відкритості до подальшого діалогу.
Зі свого боку народна депутатка Софія Федина поділилася думками про роль мистецтва та культури для підтримки і відновлення українських захисників, бюджетні реалії для культурної галузі, а також відповіла на запитання щодо розроблення постанови про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв. Серед іншого, як зазначила Софія Федина, сфера культури має бути якомога ширше залучена у терапевтичні програми для українських воїнів, адже культура дає їм можливість відволіктися, побути з сім’ями, перевести дух. Щодо молодіжної політики політикиня переконана: «Потрібно максимально вкладатися в молодь, щоб мати в майбутньому сильну і вільну Україну».
Народні депутатки також відповіли на запитання про повернення незаконно депортованих рф дітей і дії влади у цьому напрямі, про контроль за дотриманням мовного законодавства, про роботу Комітету і Парламенту під час повномасштабного вторгнення.
Сподіваємось, молоді було корисно почути і про життя парламентарок до депутатства, адже до роботи в Комітеті політикині вже були залучені до розвитку тієї чи іншої галузі. Наприклад, Євгенія Кравчук розповіла, що сферою медіа цікавиться ще з початку навчання в Інституті журналістики, а Тетяна Скрипка свого часу працювала вчителькою молодших класів, потім навіть очолювала дитячий табір. Софія Федина згадала шкільні роки та перешкоди, які попри все не ослабили її бажання займатися справою, що цікавить.
Комітет дякує Освітньому центру Верховної Ради України та його представниці, модераторці заходу Ользі Суховій, усім учням, що долучилися до діалогу. Молодь, із її прогресивністю і прагненням до змін, є справжнім джерелом натхнення, і саме їй належить майбутнє, яке ми всі разом будуємо.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.