В умовах повномасштабної війни Благодійний фонд Save Ukraine забезпечує евакуацію із зони бойових дій представників найбільш вразливих верств населення.

Діти разом із батьками або опікунами тут перебувають у центрах до трьох місяців і отримують притулок, гуманітарну допомогу, психосоціальну підтримку тощо.

Центр Надії та Відновлення у місті Києві діє з 1 вересня 2022 року. Заклад розрахований на перебування тут до 200 людей, серед яких – дорослі і діти.

У центрі 33 кімнати, в кожній з яких можуть перебувати залежно від складу родин дві невеличкі сім’ї (зазвичай це мами з дітьми).

Нині до закладу, що діє у столиці, найчастіше прибувають мешканці Костянтинівки, Покровська, Добропілля Донецької області.

Кейс-менеджер Центру Надії та Відновлення Світлана Аврамова, як і її колега Аліна Шворнєва, прибули до Києва з Бахмута у 2022 році й відтоді працюють в організації Save Ukraine. Обидві за фахом – соціальні працівниці, раніше працювали в управлінні соціального захисту Бахмутської районної державної адміністрації.

Термін перебування евакуйованих сімей у центрі – три місяці. Далі родини, які здатні самостійно подбати про себе, підшукують для себе житло. Представники команди Save Ukraine допомагають їм і в цьому – підказують сайти, на які можна звернутися за вирішенням проблем. Є також власна група цієї організації, в якій періодично розміщують оголошення щодо надання роботи, житла тощо. З низки нагальних для ВПО питань із командою Save Ukraine співпрацює також організація «Право на захист».

Сім'ї з дітьми за час перебування в центрі отримують допомогу з різних напрямків, серед яких – гуманітарна, що передбачає надання продуктів, засобів гігієни, одягу, взуття; юридична: оформлення довідок ВПО, відновлення документів, оформлення фінансової допомоги; медична, що пов’язана з оглядом дітей в лікарні «Охматдит» та допомогою при підписанні декларації з сімейним лікарем у місцевій поліклініці; психологічна, з консультації та догляду психологів для дітей та дорослих і з проведення занять із арт-терапії; освітня, що охоплює допомогу при влаштуванні дітей до садочків та шкіл, відвідування Денного центру.

Буває, що мешканці прифронтової зони кажуть: нам нікуди їхати, бо нас ніхто ніде не чекає. Але приклад Центрів Надії та Відновлення БФ Save Ukraine показує зворотне: тут завжди привітно і гостинно зустрічають людей, що постраждали від війни.

За матеріалами Донецької ОВА.