Щорічно українці відзначають її, вшановуючи тих, хто чесно виконував свій військовий обов’язок у локальних збройних конфліктах.
Афганська війна — одна з найтрагічніших сторінок історії. Ця кривава війна стала важким випробуванням і трагедією для сотень тисяч людей. Через її горнило пройшли понад 160 000 українців — приблизно 25% від загальної кількості радянських військовослужбовців.
З них понад 3 тисячі загинули, десятки вважаються зниклими безвісти або такими, що потрапили в полон. Поранення дістали понад 8 000 українців (за іншими даними — понад 11 000), з них 4 687 повернулися додому інвалідами. А тих, хто зостався живим, моральне каліцтво супроводжуватиме все життя. Із 72 осіб, відзначених за роки афганської війни званням Героя Радянського Союзу, — 11 українців. Пам’ятаємо героїчні подвиги, приклади мужності й вірності військовій присязі, що продемонстрували віддані сини і дочки України. Вдячні вам за мужність, стійкість та витримку. Ваша вірність заслуговує на глибоку повагу.
Схиляємо голови перед тими, хто загинув, виконуючи свій обов’язок.
Ми жили з величезною надією, що ця війна — остання, а біда й горе ніколи не повернуться похоронками в оселі українців. Проте у квітні 2014 року, після захоплення рф Криму, продовженням російської агресії став збройний конфлікт на Донбасі, а тепер — і повномасштабне вторгнення на територію України. Нині колишні «афганці» знову на передовій. На жаль, українцям доводиться відчувати руйнівний відбиток війни. Велика шана тим ветеранам локальних збройних конфліктів, які наразі використовують свій бойовий досвід для захисту України від російських загарбників.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.