Про це повідомила народна депутатка України Лариса Білозір.

І народна обраниця наводить допис на своїй фейсбук-сторінці:

«Ці кошти будуть спрямовані на два ключові проєкти: забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб та компенсацію за знищене або пошкоджене житло.

Варто зазначити, що наша делегація в ПАРЄ понад три роки докладала багато зусиль, щоб Україна офіційно приєдналася до БРРЄ, ставши 43-ю країною-членом.

У рамках осінньої сесії ПАРЄ в жовтні 2024 року за результатами дебатів стосовно реалізації Банком розвитку Ради Європи Рейк’явікської декларації нам вдалося досягти ухвалення резолюції, в якій Асамблея закликала банк посилювати підтримку для відбудови України зі значною увагою на особливі потреби населення.

І це відкрило нам можливості для залучення фінансування, отримання грантів та кредитів на відновлення інфраструктури і підтримку соціальних проєктів, таких як забезпечення житлом українців, які постраждали від війни, відбудова зруйнованої соціальної інфраструктури — лікарень, шкіл та дитячих садочків.

До цього часу Україна вже отримала 200 млн євро, завдяки яким маємо успішні кейси. Зокрема 2000 родин, домівки яких зруйнувала росія, отримали сертифікати на купівлю житла. Також 100 млн євро було спрямовано на підтримку стабільної роботи системи охорони здоров’я: відновлення та модернізацію мережі медичних закладів на деокупованих територіях України, що були зруйновані або пошкоджені внаслідок бойових дій.

На сьогодні виділені 150 млн євро будуть розподілені так:

- 50 млн євро — для нового проєкту, спрямованого на забезпечення житлом ВПО, що дасть змогу протягом 2025 року забезпечити власним житлом майже 1500 українських сімей на найбільш доступних умовах. Внутрішньо переміщені сім’ї зможуть отримати кредит у Держмолодьжитлі за фіксованою ставкою 3% річних на термін до 30 років з мінімальним першим внеском 6% від вартості обраного житла.

- 100 млн євро будуть спрямовані на продовження проєкту «HOME: Компенсація за знищене житло», який реалізується в межах програми єВідновлення. Це фінансування дасть змогу забезпечити житлом понад 2000 сімей. Пріоритетне право на компенсацію мають учасники бойових дій, люди з інвалідністю та багатодітні сім’ї.

Переконана, що саме підхід прямих компенсацій для придбання житла є найбільш ефективним. Тобто люди отримують житлові сертифікати, за ці кошти самостійно оберуть та придбають житло за власними потребами і там, де забажають. Адже маємо і негативний досвід, коли, наприклад, Європейська комісія раніше виділила 100 млн євро на будівництво житла, проте до цього часу жодного об’єкта не було зведено.

Виділення цих додаткових коштів свідчить про послідовну підтримку України з боку Ради Європи та ПАРЄ. Разом з українськими колегами в складі нашої делегації продовжуємо далі працювати задля посилення допомоги Україні».

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.