Подання заявок триватиме до 17 березня через Державний аграрний реєстр (ДАР).
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) за підтримки Європейського Союзу та у співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства України оголошує про відкриття нового вікна в межах третього циклу грантової програми, спрямованого на підтримку агрегаційних моделей у сільському господарстві.
Програма надасть допомогу малим та середнім агропідприємствам у розробці моделей, які дозволять краще інтегрувати малих фермерів у ланцюги постачань, покращити зберігання та переробку продукції, а також розширити доступ до внутрішніх та міжнародних ринків.
Подання заявок триватиме до 17 березня через Державний аграрний реєстр (ДАР). Ця ініціатива є пілотним проєктом у Львівській, а також у Закарпатській, Івано-Франківській та Чернівецькій областях.
Програма передбачає фінансування в розмірі 150 тисяч доларів на підтримку агрегаційних моделей у ягідництві та овочівництві. Учасники конкурсу мають продемонструвати свою готовність залучати малих фермерів через укладання справедливих угод про закупівлю, проведення навчальних програм і забезпечення доступу до необхідної інфраструктури (складів, пакувальних та логістичних центрів). Обов’язковою умовою є співфінансування в розмірі щонайменше 50% інвестиційних витрат.
Окрім фінансової підтримки програма охоплює технічну допомогу та наставництво.
Успішні заявники отримають доступ до консультацій експертів, навчальних сесій із питань фінансування, сталого ведення бізнесу та інтеграції у ланцюги доданої вартості.
Такі моделі кооперативної агрегаційної роботи є ключем до успішного розвитку сільського господарства. Об’єднуючи ресурси більших та менших господарств, можна зменшити витрати на логістику, спільно інвестувати в сучасні технології зберігання та переробку, а також отримувати кращі умови реалізації продукції.
ФАО також проведе вступний онлайн-вебінар для потенційних заявників щодо подачі заявки через ДАР. Він відбудеться 19 лютого о 10:00. Посилання для приєднання до вебінару: https://fao.zoom.us/j/95387032662.
Необхідні контакти:
• контакт-центр ДАР: +38 044 339 9215; support@dar.gov.ua;
• гаряча лінія ФАО: +38 099 090 7582; +38 068 318 0943; UA-Feedback@fao.org.
За матеріалами Львівської ОВА.