Віцеспікерка зазначила: «Візит до Варшави розпочала зустріччю із заступником Міністра закордонних справ Польщі Мареком Правдою.
Обговорили підсумки Мюнхенської конференції з безпеки, яка стала холодним душем для європейських лідерів.
Подякувала Польщі за приєднання до важливої заяви Веймар+, що визначила позиції ключових держав Європи та Єврокомісії щодо принципів і цінностей, на яких можуть відбуватися мирні переговори. Насамперед неможливість проведення будь-яких переговорів без участі України та ЄС.
Польща за жодних обставин не погодиться на демілітаризацію України та зменшення чисельності ЗСУ. Польща підтримує територіальну цілісність нашої держави у міжнародно визнаних кордонах і послідовно виступає за вступ України в НАТО.
Торкнулися теми проведення виборів в Україні. Позиція офіційної Варшави — ніхто не може їх вимагати. Це внутрішня справа Українського народу.
Ще один підсумок Мюнхенської конференції — потреба в суттєвому збільшенні оборонних видатків країнами ЄС. Це вже життєво необхідна умова для безпеки в Європі.
Користуючись нагодою, привітала Польщу з початком головування в Раді ЄС. Наголосила, що повністю підтримую визначені пріоритети «Безпека в Європі» та допомога Україні.
Це особливий момент та унікальний шанс для України. Розраховуємо, що Польща, як головуюча країна і наш стратегічний партнер, зробить усе можливе, аби прискорити для України необхідні процедури та сприятиме відкриттю перших переговорних кластерів про вступ до ЄС.
Пан Марек Правда також повідомив, що у березні Польща направить групу своїх експертів в Україну. Вони надаватимуть допомогу і консультації щодо проходження вступних процедур.
Також розраховуємо на підтримку Польщі у виділенні Радою ЄС 5 млрд євро на Фонд допомоги Україні в рамках Європейського фонду миру.
Водночас викликає стурбованість позиція Угорщини, яка заблокувала переговорний процес про вступ України до ЄС. Хоча ми у Верховній Раді ухвалили закон про національні меншини і зняли з порядку денного всі претензії Угорщини в цьому питанні.
Дуже сподіваємося, що наші європейські партнери не дозволять Угорщині зловживати принципом одностайності при ухваленні рішень про вступ України до Євросоюзу.
Насамкінець відзначила, що є яскравою прихильницею політики добросусідства України та Польщі. На моє глибоке переконання, дуже важливо при цьому уникати політизації складних питань нашого спільного історичного минулого».
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.