14 лютого 2025 р. у межах візиту делегації Європейської федерації профспілок громадського обслуговування (EPSU) до України відбулася робоча зустріч голови Комітету Галини Третьякової з Генеральним Секретарем EPSU Яном Віллемом Гудріааном та помічником Генерального секретаря Профспілки комерційних та громадських служб Великої Британії (PCS) Джоном Джеймсом Молоні.
На зустрічі також були присутні представники профспілкових організацій України — голова Атомпрофспілки, член Виконкому EPSU від України Валерій Матов, керівник департаменту міжнародних зв’язків Федерації профспілок України Василь Шилов та голова Вільної профспілки медичних працівників України Олег Панасенко.
Предметом обговорення стали питання щодо реформування трудового законодавства України, підтримки України на шляху інтеграції до ЄС та підтримки європейськими профспілковими об’єднаннями повоєнної відбудови та відновлення України.
Голова Комітету Галина Третьякова поінформувала присутніх про актуальні напрями роботи Комітету та основні виклики, які постають перед парламентом у впровадженні реформ трудового законодавства, зокрема оновленні законодавства про охорону праці, колективні трудові спори, державну службу зайнятості, а також врегулюванні питання із подолання заборгованості з виплати заробітної плати. Також голова Комітету акцентувала увагу на здобутках Комітету у сфері регулювання колективних трудових відносин — це насамперед оновлення законодавства про колективні угоди та договори, перезавантаження Національної служби посередництва і примирення, послідовний та сталий розвиток соціального діалогу у стінах парламенту.
Генеральний Секретар EPSU Ян Віллем Гудріаан відзначив стійкість українських працівників, насамперед енергетичної інфраструктури, що працюють в умовах щоденних російських атак, та водночас висловив занепокоєння можливими змінами у правовому статусі працівників, передбаченими проектом Трудового кодексу України, підготовка якого на сьогодні здійснюється Урядом України.
Представник Профспілки комерційних та громадських служб Великої Британії Джон Джеймс Молоні звернув увагу на важливість збереження відданості демократичним цінностям та правам, складовою яких є права профспілок, і зазначив, що саме це на сьогодні відрізняє Україну від країни-агресора, і є тим, що зближує її з ЄС.
Серед інших питань, які було обговорено на понад двогодинній зустрічі, — законодавче врегулювання обмеження права на страйк, перспективи впровадження локауту в трудове законодавство України, трудова медіація, напрями нормативного визначення правового режиму майна профспілок, важливість досягнення сталого порозуміння між представниками профспілок та роботодавців в Україні.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.