Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко взяв участь у діалогах проєкту NV на тему: «Україна змінює світ. Які відкриваються можливості?»
Учасники заходу обговорили євроінтеграційний шлях України, зокрема завдання та виклики цього стратегічного для держави процесу. Перший віцеспікер наголосив, що Верховна Рада активно працює над пришвидшенням вступу України до ЄС, зокрема через участь у переговорному процесі.
«Парламент вперше за останні хвилі розширення Євросоюзу представлений у переговорах. Що це дасть? Однозначно це наша перевага, щоб швидше імплементувати необхідні зміни в національне законодавство», — зазначив Олександр Корнієнко.
Один із ключових питань євроінтеграції — це строки вступу України до ЄС. За словами Першого заступника Голови українського Парламенту, чіткої дати поки що немає, адже адаптація до європейських стандартів є складним процесом, що зачіпає як економічні, так і соціальні аспекти, зокрема стандарти якості, екологічні норми та бізнес-процеси. Водночас Україна першою серед країн останньої хвилі розширення ЄС розпочала імплементацію реформ ще на етапі переговорів.
«Є наші прагнення та таймінги, які хочемо реалізувати — орієнтовно 2029-2030 роки. Ми маємо виконати роботу щодо приблизно 500-700 законодавчих актів. Точне число буде відомо після завершення етапу скринінгу, який наразі триває. Пропускна здатність Парламенту — 150-170 законів на рік, тож процес законодавчої адаптації займе 3-4 роки», — зауважив Олександр Корнієнко, додавши, що одним із завдань є запровадження спеціального регламенту у Верховній Раді України для ухвалення євроінтеграційних законів.
Шлях України до ЄС має свою історію та свої виклики, але підтримка з боку Євросоюзу є безпрецедентною.
«Дві влади в Україні з 2015 року послідовно працюють над євроінтеграцією. Усім нам треба сконцентруватися на активній роботі. Є позитивні новини для нас в самому Євросоюзі. Тисячі людей в Брюсселі займаються нашим вступом, за що їм велика вдячність. Тільки уявіть, які кошти ЄС вже спрямовує в нас», — заявив Перший віцеспікер.
Олександр Корнієнко наголосив, що вступ України до Європейського Союзу — це загальнонаціональна справа, яка стосується кожного громадянина. За його словами, підтримка українського народу цього процесу є безумовною та становить понад 80%.
«Вступає не лише держава, а кожен українець. Тому важливо вести активну комунікаційну роботу, пояснюючи, що означатиме новий статус України, а також які можливості та обов’язки з’являться для громадян», — резюмував Перший заступник Голови Верховної Ради України.