У засіданні, зокрема, взяли участь народні депутати України-члени Комітету, працівники секретаріату Комітету, керівники та представники Міндовкілля, Мінагрополітики, Міненерго, ДАЗВ, ДСНС, Держгеонадр, Держводагентства, НАНУ, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Секретаріату Кабінету Міністрів України.
Перед початком засідання Голова Комітету Бондаренко О.В. відвідав промисловий майданчик Чорнобильської АЕС, де розташований конфайнмент, який захищає зруйнований четвертий енергоблок Чорнобильської АЕС, особисто ознайомився з виконанням заходів з ліквідації наслідків російської дронової атаки на конфайнмент у ніч проти 14 лютого 2025 року.
Комітетом заслухано інформацію керівників ДСНС та ДАЗВ щодо стану ліквідації наслідків ворожої повітряної атаки по ЧАЕС. Виступаючі зазначили, що на території станції продовжується операція з ліквідації наслідків російського теракту, на сьогодні фіксується три осередки тління утеплювача покрівлі, які були своєчасно виявлені за допомогою дронів з тепловізорами.
Голова Комітету Бондаренко О.В. та члени Комітету відмітили високий професіоналізм і мужність рятувальників, проявлений під час ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Питання ліквідації наслідків ворожої повітряної атаки залишається на контролі Комітету.
Комітетом розглянуто проект Закону про Загальнодержавну цільову екологічну програму поводження з радіоактивними відходами (реєстр. №12356), внесений Кабінетом Міністрів України. В обговоренні законопроекту взяли участь народні депутати України, керівники і представники Міндовкілля, Міненерго, ДАЗВ, ДІЯР, керівники та науковці Інституту держави і права імені В.М.Корецького НАН України, Інституту геологічних наук НАН України, Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України, Державної установи «Інститут економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова НАН України», Державної установи «Інститут геохімії навколишнього середовища НАН України», Державної установи «Науково-інженерний центр радіогідрогеоекологічних полігонних досліджень НАН України». Всі виступаючі акцентували увагу на важливості та актуальності законопроекту і необхідності його прийняття. Завершивши обговорення, Комітет ухвалив висновок та прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України законопроект за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу.
Комітетом створено робочу групу з доопрацювання до другого читання проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питання проведення обов’язкової евакуації (реєстр. №12353) на чолі з Головою Комітету Бондаренком О.В. Для напрацювання спільних рішень запропоновано залучити до складу зазначеної робочої групи представників Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, центральних органів виконавчої влади, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Комітетом також затверджено Звіт про роботу Комітету за період дванадцятої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання та внесено зміни до Плану роботи Комітету на період тринадцятої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання.
Комітет підтримав пропозицію народного депутата України Овчинникової Ю.Ю. звернутися до Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики з проханням сприяти прискоренню розгляду Верховною Радою України проекту Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування земель природно-заповідного фонду земельним податком (реєстр. №10198), внесеного Кабінетом Міністрів України.