Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики розглянув доопрацьований проєкт закону про внесення змін до Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» щодо компенсації витрат певних категорій осіб, реєстр. № 12295-д.

Доопрацьованим законопроєктом пропонується:

- встановити з 1 січня 2025 року протягом дії воєнного стану та одного року після його закінчення права учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни на компенсацію їхніх витрат на страхові премії на оплату страхових премій за внутрішніми договорами страхування з Державного бюджету України у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

- встановити на постійній основі зменшення на 50 відсотків для страхувальника — особи з інвалідністю внаслідок війни розміру страхової премії за внутрішнім договором страхування щодо транспортного засобу, який має робочий об’єм двигуна до 2500 сантиметрів кубічних або потужність електродвигуна до 100 кіловатів включно та належить йому на праві власності, за умови керування таким транспортним засобом виключно страхувальником або особою, яка також належить до інших категорій, які мають право на знижку, та використання транспортного засобу без мети надання платних послуг з перевезення пасажирів та/або вантажу та інше.

Доопрацьований проєкт закону розроблений, щоб зберегти та посилити соціальний захист учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни через:

- компенсацію витрат на сплату страхових премій за укладення внутрішніх договорів обов’язкового страхування;

- тимчасове звільнення цих осіб від обов’язку мати договір обов’язкового страхування до 30 червня 2025 року, що дасть змогу уникнути додаткового фінансового навантаження на родину у складний період воєнного стану.

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики також розглянув доопрацьований проєкт закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання благодійництва у період воєнного стану», реєстр. № 12328-д.

Законопроєкт передбачає стимулювання благодійної допомоги на користь благодійних організацій та фізичних осіб, які постраждали внаслідок збройної агресії російської федерації у період дії правового режиму воєнного стану.

Законопроєктом пропонується до кінця календарного року, в якому відбудеться припинення воєнного стану, надати можливість платникам податку на прибуток підприємств не включати до оподатковуваного прибутку благодійну допомогу, надану благодійним організаціям у розмірі, що не перевищує 8 відсотків оподатковуваного прибутку попереднього звітного року (наразі діє обмеження 4 відсотки).

Окрім того, проєктом передбачається урівняти податкові наслідки щодо оподаткування ПДФО благодійної допомоги у грошовій та негрошовій формах.

Комітет рекомендує прийняти законопроєкт за основу та в цілому як Закон.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.