У час зосередженості країни на військових витратах підтримка спадщини стає справою відповідального бізнесу.

Спільне хобі об'єднало працівників Київського картонно-паперового комбінату.

Обухівський рушник – національний оберіг та об’єкт культурних проєктів ККПК

Самобутні орнаменти та місцевий спосіб вишивання створили унікальний феномен Обухівського рушника. Традиція і технологія виготовлення Обухівського «шитого» рушника внесено до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України. Він став для жителів Обухівщини гордістю та приводом вивчати і розвивати рідну культуру. Дорослі опановують секрети особливої вишивки, а діти запам’ятовують давні символи, відтворюючі їх через малювання.

«Культура – це не лише історія, це наше сьогодення і майбутнє. Те, що вирізняє нас серед інших і робить сильнішими. Саме тому так важливо берегти свою спадщину, відроджувати традиції, передавати їх наступним поколінням», – наголошує Лариса Ільєнко, секретар Обухівської міської ради.

Рекорд України у цеху підприємства встановлювали 60 дітей.

У жовтні 2024 року на Київському картонно-паперовому комбінаті учні ліцеїв Обухівського району встановили Рекорд України з розмалювання найдовшого Обухівського рушника на 62-метровому картоні. Про рушник-рекордсмен дізналося більше людей, і зацікавленість молоді до автентичного ремесла значно зросла.

Школа вишивання для оберігачів давньої традиції

Бажання передавати знання зі створення Обухівського рушника у представниць ГО «Об’єднання майстрів «Творча спадщина» Ольги Матвійчук та Ольги Стахів знайшли підтримку Київського картонно-паперового комбінату, який надав зручне приміщення берегиням виняткових умінь для регулярних занять з охочими опановувати місцеву вишивку.

«Сподіваємося, що постійне приміщення допоможе залучити більше людей, які освоять місцеву техніку вишивки й передаватимуть ці знання далі.

Ми раді підтримати розвиток культурної спадщини. У наших планах – виробничі проєкти, що популяризуватимуть обухівські візерунки в українському інформаційному просторі», – зазначає Юрій Головченко, голова правління ПрАТ «Київський картонно-паперовий комбінат».

На Київському картонно-паперовому комбінаті тепер навчають вишивати.

Нещодавно відбулося урочисте відкриття Школи вишивання Обухівського рушника, яке об’єднало носіїв сакрального ремісничого досвіду, працівників ККПК з активістами та адміністрацією Обухівської громади. Відбулося невелике, але по-справжньому душевне свято спільних цінностей, під час якого кожний учасник вповні відчув, що наша культура потребує підтримки і не лише держави та бізнесу, а й кожного свідомого українця.

Стала робота комбінату – ресурс для реалізації гуманітарних ініціатив

Попри складний час лідер целюлозно-паперової галузі Київський КПК, власником якого є австрійській Pulp Mill Holding з кінцевим бенефіціаром д-ром Хайнцом Ціннером (Heinz Zinner), продовжує будувати перспективи та реалізовувати плани

«Найвища цінність для Київського КПК – люди», – зазначає директор PMH д-р Хайнц Ціннер (Heinz Zinner).

Тому комбінат, крім проєктів підтримки культури, впроваджує низку й інших ініціатив, які направлені на покращення життя населення регіону:

- підтримка медичних та навчальних закладів;

- проведення заходів для підвищення рівня культури та екоосвіти дітей;

- сприяння корисному та цікавому дозвіллю молоді та сімей тощо.

Такі програми надзвичайно важливі, адже переважна більшість співробітників ККПК – місцеві жителі, так підприємство піклується про їх добробут та зміцнює соціальний захист людей поза виробництвом. Тому дані проєкти завжди знаходять широку підтримку як у акціонерів та адміністрації комбінату, так і в обухівчан, оскільки сприяють спільному розвитку та процвітанню.