Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко виступив зі спеціальною промовою на круглому столі, присвяченому презентації та обговоренню другої частини «Білої книги підготовки та організації післявоєнних виборів».
Під час заходу експерти окреслили позицію громадянського суспільства щодо ключових законодавчих та організаційних викликів у підготовці та проведенні післявоєнних виборів, зокрема щодо їх адміністрування та забезпечення реалізації активного й пасивного виборчого права. Учасники обговорили представлену частину «Білої книги» з ключовими стейкхолдерами у сфері виборчого процесу, що стане основою для подальшого доопрацювання документа.
Олександр Корнієнко наголосив, що діалог між Парламентом та Центральною виборчою комісією триває на постійній основі. Він підкреслив, що перед тим, як розглядати будь-які питання, пов’язані з повоєнними виборами, важливо починати з відновлення повної спроможності Центральної виборчої комісії, яка була обмежена через воєнний стан. Це включає організаційні питання, питання реєстрів та бюджетні аспекти.
За його словами, ЦВК вже розпочала дослідження стану виборчих дільниць, зокрема щодо їхньої інклюзивності. «І це правильно. Хтось може використовувати це для своїх маніпуляцій. Але таке рішення дозволить сформувати реальний стан справ та розуміння проблем, які треба буде вирішити», – зауважив Перший віцеспікер.
Олександр Корнієнко також зазначив, що громадянське суспільство є і буде активним учасником у процесі підготовки до повоєнних виборів. Він подякував всім учасникам заходу за їхню роботу, додавши, що робота Парламенту щодо підтримки української демократії продовжуватиметься.