«Україна знаходиться на завершальному етапі виконання тієї програми, яку ми називаємо «списком Фюле», — сказав Президент України під час зустрічі з Єврокомісаром з питань розширення та європейської політики сусідства Штефаном Фюле.
«Я переконаний у тому, що шлях, який ми проходимо зараз спільно, відкриває нові можливості в найближчому майбутньому, і атмосфера довіри цьому сприятиме», — зазначив Президент.
Віктор Янукович подякував Штефану Фюле за участь у Національному круглому столі з питань євроінтеграції, який відбувся у Києві. «Ця дискусія необхідна і для політиків, і для суспільства, і для наших відносин з Європейським Союзом», — підкреслив глава держави, повідомляє його прес-служба.
За його словами, напередодні Верховна Рада прийняла постанову про попереднє схвалення законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо посилення гарантій незалежності суддів, який був узгоджений з експертами Європейської Ради і Венеціанської комісії.
«Я сподіваюсь, що Конституційний Суд прийме позитивне рішення по цьому закону, і вже на наступній сесії, згідно із законами України, він голосуватиметься вже конституційною більшістю», — сказав глава держави.
Віктор Янукович повідомив, що проект закону «Про прокуратуру» наступного тижня розглядатиметься Венеціанською комісією в остаточній редакції. Президент нагадав, що над цим законопроектом працювали експерти Венеціанської комісії, представники політичних партій і Генеральної прокуратури України.
«Така узгоджена редакція цього закону всіма сторонами була напрацьована і відправлена у Венеціанську комісію для розгляду в цілому», — сказав Віктор Янукович.
Президент зазначив, що найболючішим питанням на шляху євроінтеграції залишається питання екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.
«Місія Квасневського—Кокса працює, ми ведемо спільну роботу, шукаємо шляхи, і я сподіваюсь, що найближчим часом ми визначимось остаточно, яким шляхом вирішуватиметься це питання», — сказав глава держави.
У свою чергу, Єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства висловив задоволення посиленням взаємодії між Євросоюзом та Україною.
За його словами, ця взаємодія спирається на «два стовпи». «Перший — це той дуже хороший прогрес, який зробила Україна у виконанні умов для підписання Угоди про асоціацію, і завдяки цьому Україна наближається ще ближче до Європейського Союзу. Другий — це посилення і поглиблення політичного діалогу з Україною, а також очікування того, що буде після Вільнюського саміту», — сказав Штефан Фюле. Єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства подякував Президенту України за підтримку Національного круглого столу з питань євроінтеграції.
«У нас відбулася дуже хороша розмова, і думаю, що абсолютна більшість висловила своє бажання організувати наступний раунд цього круглого столу після Вільнюського саміту», — зазначив Штефан Фюле.
На його переконання, цей захід сприятиме посиленню співпраці між владою та опозицією щодо питань, які стоять на порядку денному європейської інтеграції України.
Єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства висловив задоволення тим, що оцінка Президентом прогресу на шляху євроінтеграції України збігається з його оцінкою.
«Я дуже радий був почути, що повністю збігається ваша оцінка і моя оцінка того прогресу, який має бути зроблений, і тих питань, які залишилося вирішити», — зазначив він.
За словами Штефана Фюле, сьогодні в Україні є чітке розуміння щодо реформування виборчого законодавства та органів прокуратури.
Він погодився з тим, що рішення щодо екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко має бути знайдене в рамках місії Кокса—Квасневського.
«Я не можу не погодитися з тим, що ви сказали стосовно вирішення питання вибіркового правосуддя щодо колишнього прем’єр-міністра. Це те, що, по-перше, необхідно знайти рішення і, по-друге, що це рішення має бути знайдене в рамках місії Кокса—Квасневського», — сказав він.
Штефан Фюле наголосив, що з оптимізмом чекає Вільнюського саміту ініціативи «Східне парт-нерство».
«Я з оптимізмом чекаю Вільнюського саміту і того, що буде після Вільнюського саміту», — зазначив він.