23 команди (160 юнаків 1997—1998 років народження) з 14 міст України взяли участь у Першому відкритому всеукраїнському турнірі з самбо на Кубок голови Дніпропетровської облдержадміністрації. Фінальні сутички відбулися в залі спортклубу «Молодість» у Кривому Розі. Перше місце посіли криворіжці, друге — команда з Алчевська Луганської області, «бронзу» вибороли харків’яни.
Турнір став новим етапом обласної програми «Міцне здоров’я — успішне життя», котра стартувала цього літа. В її рамках відбувся міжнародний воркаут-фестиваль, організовано літню школу плавання, де навчалися близько трьох тисяч дітей. Незабаром відбудуться фінальні ігри турніру з футболу серед аматорських команд області.
Та якщо футбольний кубок орієнтований на спортсменів Дніпропетровщини, то турнір із самбо — на молодь з усієї країни. На думку організаторів, борцям у цьому віці необхідно виступати якнайчастіше, щоб знати свої сильні й слабкі сторони, переваги й недоліки. А можливостей для цього в них менше, ніж у футболістів, бо змагання проходять не так часто.
— Дніпропетровщина допомагатиме молодим самбістам з усієї країни, — пообіцяв голова ОДА Дмитро Колєсніков. — Цей турнір — лише початок. Через рік, певен, команд тут буде вдвічі більше. Хочеться, щоб наша область стала центром здорового способу життя. Тому турнір самбістів стане доброю традицією регіону.
Учасники змагань відзначили високий рівень підготовки й організації змагань, матеріально-технічного забезпечення. Прекрасно відпрацювали головний суддя Анатолій Кавтур, директор Палацу спорту Віктор Баландін, усі тренери команд.
Спортсмени та їхні наставники вважають за необхідне продовжити турнір, зробити його традиційним. «Це змагання справді унікальне, одна з перших в Україні подій за рівнем фінансування і підготовки, — впевнений тренер із самбо ДЮСШ у Жовтих Водах Євген Шутенко. — Всеукраїнський турнір — гарна традиція, яку треба неодмінно продовжувати».
Цей захід дуже важливий для виховання молоді, прищеплення їй високих моральних якостей. «Безумовно, такі турніри допомагають вихованню молодих спортсменів, — уважає тренер самбістів Нікопольської ДЮСШ «Трубник» Микола Касьянов. — Для них це — великий урок моральності, поваги до спорту й старших».