За словами голови Хмельницької ОДА Василя Ядухи, протягом останніх трьох років область впевнено демонструє всій країні свої хліборобські досягнення. За цей час було додатково розорано 170 тисяч гектарів землі, і зараз обробляють понад мільйон гектарів. У результаті — за цей час вдалося збільшити валовий збір зерна на мільйон тонн, а середню врожайність — на 15 центнерів з гектара. Хлібороби вже зібрали 1,4 мільйона тонн ранніх зернових при середній врожайності більш як 40 центнерів з гектара. Городоцькому та Волочиському районам вдалося намолотити понад 100 тисяч тонн ранніх зернових. А останній отримав ще й найвищу врожайність в області — майже 47 центнерів ранніх зернових на круг.
Однак це далеко не рекордна цифра. Наприклад, у господарстві «Герром Інвест», що в Ярмолинецькому районі, у середньому зібрали по 76 центнерів з гектара ранніх зернових. А фермер Василь Габай зумів виростити на своїх полях і по 90 центнерів з гектара.
Підсумки роботи хмельничан представлені на традиційній для подільських аграріїв виставці, що проходить наприкінці жнив, яка цьогоріч зібрала рекордну кількість учасників та відвідувачів. Усі райони області представили свої досягнення в сільському господарстві. Подивитися на них та й собі поярмаркувати зібралися близько 20 тисяч подолян. Крім того, з десяти сусідніх областей прибули делегації, щоб взяти участь у масштабному дійстві.
Кращі господарства демонстрували свою худобу. Переробники представили широкий вибір продукції. Аграрні навчальні заклади та наукові установи — останні новинки в сільськогосподарській науці. А виробники техніки — чималий парк усіляких машин.
Задоволені показниками і тваринники. У першому півріччі кількість великої рогатої худоби у всіх категоріях господарств зросла на 22 тисячі голів, свиней — на 39 тисяч, а птиці — на чотири мільйони. У результаті — агроформування краю збільшили виробництво м’яса, молока, яєць.
Демонструючи плоди своєї праці, селяни намагалися показати всім, що потрудилися вони добре. Тепер хотілося б побачити ще й фінансові результати своєї праці. Однак більшість господарств не поспішають продавати зібраний урожай. Нинішні ціни не додають керівникам господарств особливого оптимізму. Кожен намагається продавати зерно лише по мінімуму, щоб провести осінню посівну. Основні запаси збіжжя притримують до кращих цінових часів. Сподіваються, що вартість пшениці все-таки зросте до торішніх показників. Наразі ж зернотрейдери пропонують господарствам не більш як 1,3—1,4 тисячі гривень за тонну. А такі розцінки зводять старання хліборобів нанівець.
А от хто поспішає продати свій товар, то це невеликі фермери та приватники. Вони просто не можуть чекати на кращі часи на ринку, потрібно щодня думати про заробіток. Тож саме навколо їх яток точилася жвава торгівля. Тут можна було придбати все: городину та фрукти, мед та вина, декоративні рослини та саджанці... Дивували різними породами любителі птахів та кроликів. Щоправда, просили за свій товар дорого. Скажімо, пара красенів гусей коштувала п’ять тисяч гривень. Але ж привезли їх із Німеччини і вигодували так, що кожен важить близько 20 кілограмів.
А для тих, хто хотів придбати племінну худобу та поросят, господарства влаштували аукціон з продажу молодняка.
Одне слово, ярмарок вирував увесь день. Тож хмельничани готові запросити до себе всю країну — є що показати і чим похвалитися.
Своєрідним символом свята став велетенський хлібний колос. А всі райони спекли ще й святкові короваї.
Фото автора.