Футбол. Чемпіонат країни. Прем’єр-ліга. 8-й тур.

30 серпня. «Таврія» — «Металург» (Запоріжжя). 3:1. 1 600 глядачів. Рефері — Білокур (Донецька область). Голи: Фещук, 22 (п), 46, 75.

31 серпня. «Говерла» — «Ворскла». 1:2. 3 200 глядачів. Рефері — Головков (Луганська область). Голи: Армоні, 55 — Громов, 22, Янузі, 26.

«Шахтар» — «Металіст». 1:1. 50 078 глядачів. Рефері — Арановський (Київ). Голи: Степаненко, 59 — Девич, 77. Вилучено Срну («Шахтар», 90+4, два попередження).

«Севастополь» — «Карпати». 1:0. 4 900 глядачів. Рефері — Годулян (Одеса). Гол: Фарлей, 53.

1 вересня. «Зоря» — «Арсенал». 4:0. 10 000 глядачів. Рефері —Швецов (Одеса). Голи: Хомченовський, 38, 89, Болі, 41, Даніло, 53 (п).

«Волинь» — «Металург» (Донецьк). 1:0. 3 786 глядачів. Рефері — Можаровський (Львів). Гол: Козьбан, 86.

«Чорноморець» — «Іллічівець». 1:0. 18 834 глядачі. Рефері — Вакс (Сімферополь). Гол: Антонов, 72.

«Динамо» — «Дніпро». 1:1. 51 582 глядачі. Рефері — Абдула (Харків). Голи: Ярмоленко, 64 — Зозуля, 22.

Бомбардири: Девич («Металіст») — 8 м’ячів, Селезньов («Дніпро») — 6, Адріано («Шахтар»), Мбокані («Динамо») — по 5.

У цьому турі було два знакові поєдинки. І розповімо про них у хронологічному порядку. На «Донбас Арені» зійшлися одноосібний лідер — «Металіст» і його переслідувач — «Шахтар». Забігаючи наперед, варто сказати, що нинішня команда «гірників» поки що не така сильна, якою вона була у попередньому чемпіонаті. На те є об’єктивні причини.

Перший тайм активніше провели господарі. Вони діяли гостріше й наполегливіше. Втім, лише двічі «гірники» серйозно загрожували воротам суперника. Але на удари Срни і Тейшейри чудово зреагував Дішленкович. Харків’яни у свою чергу жодних загроз воротам господарів не створили.

Після перерви знову активнішими були футболісти «Шахтаря». І цього разу вони таки досягли мети. Фред заробив штрафний на лівому фланзі, Коста виконав навіс, а Степаненка харків’яни «загубили» — 1:0.

Однак гравці «Металіста» не знітилися, а показали, що програвати цього разу не збираються. Але, як кажуть, вони запрягали поступово. І, зрештою, добилися свого. Гості провели швидку атаку правим флангом, Соса навісив, а Девич, перестрибнувши Кривцова, влучно пробив головою — 1:1.

На останніх хвилинах суперники обмінялися реальними загрозами після кутових: на удари Едмара та Кривцова воротарі реагували успішно. На останній доданій хвилині за надмірні емоції Срна, котрий цього разу поводився особливо зухвало, побачив другу жовту картку, а за нею й червону.

Наступного дня увага була прикута до столичного НСК «Олімпійський», котрий приймав матч «Динамо» — «Дніпро» і зібрав величезну вболівальницьку аудиторію.

Початок зустрічі був надто повільним, що більше влаштовувало гостей. Зовсім не дивно, що в одній із контратак Матеус примусив сфолити Тремулінаса. Від бокової лінії подавав Ротань, і Зозуля забив уже свій фірмовий для останніх зустрічей гол головою. Було видно, що кияни не врахували помилок попередніх суперників цього форварда. У «Динамо» в першому таймі запам’яталися два «постріли» здалеку Аруни, а також промах Беланда.

А от після перерви домінували динамівці. Вони додали швидкості, посилила гру поява Безуса.

Натомість дніпряни майже відмовилися від контргри. За таких умов лише один пропущений м’яч — хороший показник для гостей, у складі яких чудово зіграв воротар Бойко. Тим не менше, одного разу він не врятував, хоча не обійшлось без везіння суперників. Ленс віддавав передачу на Мбокані. Однак рикошет від Мазуха надав змогу Ярмоленку точно пробити.

Втрата двох очок киянами дозволила знову обійти їх «Ворсклі».

Грають «Динамо» та «Дніпро».

Фото Володимира КОТЛЕНКА.

В             Н             П             М            О

1. «Металіст»                     6             2             0             17—5     20

2. «Шахтар»                       6             1             1             17—6     19

3. «Дніпро»                        5             2             1             15—7     17

4. «Чорноморець»           5             2             1             9—5       17

5. «Ворскла»                     4             3             1             13—9     15

6. «Динамо»                      4             2             2             12—9     14

7. «Зоря»                            3             3             2             12—7     12

8. «Іллічівець»                   3             1             4             7—8       10

9. «Металург» Д                 3             1             4             7—8       10

10. «Севастополь»          2             3             3             8—12     9

11. «Волинь»                     2             3             3             8—15     9

12. «Карпати»                   1             4             3              4—8       7

13. «Металург» Зп            1             3             4             8—11     6

14. «Говерла»                   1             1             6             6—12     4

15. «Арсенал»                   1             1             6             5—15     4

16. «Таврія»                       1             0             7             5—16     3