Завтра у Вані особливий день. Він стане дорослим. До цього зобов’язує і новий костюм, і гарна вишиванка, і великий ранець. А головне — статус першокласника!
Киянин Іван Гузовський піде у звичайну загальноосвітню школу №46. Перша вчителька Любов Дмитрівна Коркач зустріне його на врочистій лінійці й відведе до класу. І Ваня разом зі своїми 27 однокласниками стане учнем 1-А.
Він поки що не вміє читати, але літери знає всі. Хлопчик ще не розібрався, що йому більше до вподоби — мова чи математика. Мама Наташа не лобіювала засвоєння наук сином завчасно. Адже в нього має бути дитинство: багато іграшок, кішка, м’яч, машинки, велосипед, фарби й олівці та... великий рожевий слон, нехай навіть намальований на стіні. Легко починати нове шкільне життя, маючи все це.
![](/images_upload/2013/08/310813/_ASS6649.jpg)
Зібратися на уроки Вані поки що допомагає мама. Разом веселіше складати портфель! Наташа майбутнім змінам у їхньому із сином житті рада. Сподівається, що школа дисциплінує Ваню, крім читання, письма і рахування, навчить самостійності й відповідальності. А вдома першокласника всіляко підтримуватимуть, братимуть участь разом з ним у шкільному житті.
Напередодні Ваня разом з мамою ходив на перші батьківські збори і підтримав Наташу своєю присутністю. Адже вона теж вступає до першого класу і тепер треба навчитися бути мамою-відмінницею сина-першо-класника, забезпечити йому надійний тил удома, оточити увагою, турботою і непідробним інтересом до його учнівського життя.
Батьківська підтримка дуже потрібна й важлива для тих, хто дебютує в школі. Психологи стверджують: це головне в період адаптації дитини до навчання і нового оточення. Залучення до навчального процесу обіцяє бути безболісним і м’яким. Чотири уроки на день по 35 хвилин кожен, оцінок не ставлять і домашніми завданнями не завантажують. І хочеться йти до школи!
Фото Анастасії СИРОТКІНОЇ.