90 відсотків малих річок Дніпропетровщини перетворилися на очеретяні болота. А річці Дніпро загрожує окупація екзотичними африканськими водоростями, які вже поширилася на Сіверському Дінці в Харківській області. Про це 27 серпня заявив провідний науковий співробітник НДІ біології Дніпропетровського національного університету Борис Барановський.
Науковець зазначає, що ще сто років тому тростини або очерету в регіоні практично не було. Тепер же до берегів малих річок практично неможливо підійти.
Серйозну загрозу для Дніпра становлять екзотичні для України водорості — Pіstіa stratіotes. Цей злісний бур’ян здатен дуже швидко повністю затягти поверхню невеликої водойми, прирікаючи її на зникнення. Така тропічна рослина гине при температурі нижче +15 градусів. Але через те, що численні промислові підприємства, різні тепло- і електростанції регіону скидають у водойми гарячу відпрацьовану воду, загальна температура у них перевищує норму. Що й забезпечує комфортні умови для розвитку бур’яну.
«Поширення пістії дуже небезпечне, адже водорість, потрапляючи у водозабори, забиває їх, і, крім того, заважає судноплавству, — каже Борис Барановський. — Сьогодні пістія окупувала Сіверський Донець, а незабаром може заполонити і Дніпро. Останніми роками значно почастішали випадки, коли чужоземні рослини витісняють рідні з місць їх проживання».