![](/images_upload/2013/07/240713/Vecherko_fon.jpg)
«Те, що Донецьк другий рік поспіль очолює цей рейтинг, — наслідок багаторічної роботи, спрямованої на створення в регіоні сприятливих умов для ведення й розвитку бізнесу. І хоча місто часто сприймають як «проросійське», сьогодні це — європейський бізнес-центр із належною інфраструктурою», — зазначив парламентарій. Останніми роками народні депутати спільно з керівництвом міста та неурядовими організаціями приділяли чимало уваги розвитку міжрегіонального співробітництва із країнами Євросоюзу. Зокрема, у 2011 році поглибилися контакти з містом-побратимом Шарлеруа (Бельгія), а торік Євро-2012 дало додатковий імпульс для пожвавлення бізнес-клімату. Крім того, додав Володимир Вечерко, постійний міжрегіональний діалог, який триває спільно з інституціями ЄС, дає змогу Донецьку розвиватись як європейське місто. На думку депутата, досвід шахтарської столиці мають використовувати й інші міста.
«Як відзначив Президент України Віктор Янукович, у нас одна мета — модернізація країни і створення умов для того, щоб наша держава стала членом європейської сім’ї. І ці умови потрібно будувати знизу вгору, від найменших сіл до індустріальних агломератів. Для чого необхідно продовжувати розвивати міжрегіональне співробітництво між Україною та Євросоюзом», — вважає депутат.
За словами політика, хоча протягом останніх трьох років діалог Україна—ЄС на рівні регіонів перейшов на якісно новий рівень, зробити в цьому напрямку слід ще багато. «Необхідний синтез успішних практик взаємодії українських міст із містами й фінансовими інституціями ЄС для того, щоб перенести цей досвід на всі регіони України. Крім того, не виключаю, що чимало реалізованих Донецьком ініціатив можуть бути актуальними і для столиці країни — Києва», — переконаний Володимир Вечерко.
Донецька область.