Бюджет на 2015 рік має бути ухвалений не пізніше 26 грудня. Про це заявив Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман під час учорашньої зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Сполучених Штатів Америки в Україні Джеффрі Россом Пайєттом.

На переконання В. Гройсмана, прийняття бюджету до кінця цього року з урахуванням пропозицій щодо фінансової децентралізації обумовлено необхідністю затвердження місцевих бюджетів.

На думку керівника парламенту, наступного вівторка Верховна Рада має розглянути в першому читанні пропоновані зміни до Податкового і Бюджетного кодексів, а також проект державного бюджету на наступний рік. Після цього, сказав В. Гройсман, необхідно зробити перерву в пленарних засіданнях для опрацювання законопроектів у комітетах і подальшого їхнього розгляду відповідно до парламентських процедур.

Голова Верховної Ради повідомив, що він ініціював зустріч Прем’єр-міністра України з лідерами фракцій коаліції щодо бюджету, і нині представники уряду і народні депутати інтенсивно працюють, щоб уже до вівторка максимально узгодити позиції.

При цьому він заявив, що під час обговорення головного фінансового документа країни необхідно утриматись від популістських заяв і фахово обговорювати реальні кроки.

 

 

 

 

 

 

 

Своєю чергою, пан Посол Джеффрі Р. Пайєтт (на знімку) наголосив, що дискусії щодо проекту бюджету сприяють «розвитку демократії і парламентської культури» парламенту, зазначивши у цьому контексті, що бюджетний процес у комітетах Верховної Ради України відбувається відкрито і прозоро.

* * *

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман учора також зустрівся з міністром зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Петером Сійярто (на знімку).

Сторони наголосили, що розвиток двосторонніх відносин між Україною та Угорщиною в усіх сферах є важливим для обох країн.

Голова Верховної Ради заявив, що нині реформи є ключовим питанням для України. «У нас немає багато часу для цього процесу», — наголосив він. У цьому контексті В. Гройсман подякував угорській стороні за підтримку України, особливо у частині здійснення економічних реформ.

Своєю чергою, П. Сійярто наголосив, що цей візит є для нього «дуже важливим», бо Україна входить до 15 найважливіших економічних партнерів Угорщини. Він заявив про готовність надання інституційної допомоги Угорщини у питаннях впровадження реформ в Україні, зокрема, реформування державного управління, децентралізації й приведення законодавства України у відповідність до стандартів ЄС.

Пан міністр висловився за поглиблення міжпарламентської складової двосторонньої співпраці. Він також заявив про готовність угорської сторони інвестувати в економічні проекти в Україні та наголосив, що у ситуації економічної кризи «стабільна робота парламенту є запорукою розвитку економіки».

Прес-служба Верховної Ради України.

Фото Анастасії СИРОТКІНОЇ.