Парламент може підтримати законодавчі ініціативи щодо загального декларування доходів громадян, але спочатку потрібно забезпечити електронний документообіг між усіма органами державної влади. Про це в коментарі телеканалу «Рада» заявив Перший заступник Голови Верховної Ради Ігор Калєтнік.
За його словами, поспіхом прийнятий закон може призвести до дуже негативних наслідків. «І ми, депутати, цього допустити не можемо. Ми маємо створити відповідну електронну систему, яка дасть змогу обмінюватись інформацією між всіма органами державної влади, які мають працювати дуже чітко, швидко, щоб люди не носили купу довідок. Щоб не створити довгі черги по декларуванню. А потім перейдемо до наступного етапу: подання декларацій через Інтернет», — заявив І. Калєтнік.
На думку Першого заступника голови парламенту, законопроект про загальне декларування доходів може передбачати санкції адміністративного або кримінального характеру.
«Якщо загальне декларування доходів буде добровільним, без наслідків — ніхто декларувати не буде. Якщо у законопроекті будуть передбачені наслідки адміністративного або кримінального характеру, то постане проблема: за що покарати громадян, які не задекларували доходи, якщо при цьому вони не мали змоги це зробити», — цитує Першого заступника Голови Верховної Ради його прес-служба.
На його думку, до внесення таких ініціатив треба підходити дуже виважено. «Прийняти ми їх можемо, Верховна Рада підтримає такі ініціативи, але для того, щоб їх розглянути і підтримати, спочатку потрібно отримати відповідь експертів, науковців, і, найголовніше — широких верств українського населення і громадськості», — зазначив І. Калєтнік.
«Тому сама по собі ідея заслуговує на увагу, але я не поспішав би говорити про те, що ми вже за три місяці маємо його приймати. Ми маємо проаналізувати можливості, і після того вже робити відповідні кроки для того, щоб приймати таке законодавство», — сказав Перший заступник Голови Верховної Ради.
Він також зазначив, що на сьогодні поки що не зрозуміло, як система загального декларування доходів працюватиме. «Ми насправді сьогодні не знаємо, скільки людей проживає в Україні. У нас 46 мільйонів населення, з них велика кількість непрацюючих, тих, хто взагалі не має жодних доходів. У нас 8 мільйонів українців сьогодні на заробітках в Європі. Близько 14 мільйонів — пенсіонери. Тому ініціативи — гарні, але ми не маємо поспішати із їх прийняттям», — підсумував Ігор Калєтнік.